Budowa kanalizacji sanitarnej w Krzywosądowie (II etap) i Żychlinie dobiegła końca.
Inwestycja pochłonęła 1,2 mln zł. Samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości miliona złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
- Prace prowadzono w Krzywosądowie, gdzie realizowano drugi etap oraz Żychlinie. W sumie w ramach inwestycji wybudowano około 3,0 km kanalizacji sanitarnej - informuje wójt Marek Zdunek.
Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmował wykonanie: kolektorów grawitacyjnych, odgałęzień kanalizacyjnych, rurociągu tłocznego i przepompowni ścieków.
- Dzięki realizacji zadania możliwość przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej uzyskało 40 budynków mieszkalnych - mówi Marek Zdunek.
Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Jakub Wawrzyniak z siedzibą w Tuliszkowie.
Komentarze (0)