Reklama

Zmarł Mieczysław Łapa - były radny z Dobrzycy

Opublikowano: wt, 11 maj 2021 13:02
Autor:

Zmarł Mieczysław Łapa - były radny z Dobrzycy - Zdjęcie główne

Zmarł Mieczysław Łapa. Miał 64 lata

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmarł Mieczysław Łapa - były radny z Dobrzycy.

Zmarł Mieczysław Łapa z Dobrzycy

Smutne informacje dotarły do nas z Dobrzycy. Zmarł Mieczysław Łapa - były radny gminy Dobrzyca. Miał 63 lata.

Mieczysław Łapa był radnym w gminie Dobrzyca w latach 2014-2018 - zasiadał m.in. w Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Spraw Socjalnych i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miejskiej Gminy Dobrzyca.

Mężczyzna od kilkudziesięciu lat chorował na rdzeniowy zanik mięśni - od ok. 19 poruszał się na wózku - jego historię opisywaliśmy w roku 2017 na naszych łamach.

Mieczysław Łapa był znanym w mieście społecznikiem - jak sam opowiadał nam niegdyś w wywiadach, sprawami społeczno-politycznymi interesował się już od szkoły podstawowej.

- Pod wpływem znakomitego historyka pana Mirosława Kownackiego, potrafiącego „wciągnąć” swoimi wykładami, szczególnie tymi wokół problematyki tzw. małej ojczyzny. Potem także w szkole średniej technicznej o wiele łatwiej przyswajałem nauki społeczne tj. ówczesne wychowanie obywatelskie czy propedeutykę nauki o społeczeństwie. Później m.in. pisywałem w prasie lokalnej i udzielałem się w Towarzystwie Miłośników Ziemi Dobrzyckiej. Otrzymałem nawet dyplom ówczesnych władz gminy za działalność w TMZD i wkład w rozwój kultury w gminie oraz wyróżnienie od dyrekcji tutejszej szkoły podstawowej '”Przyjaciel szkoły'” za przekazywanie cennych monografii sztuki, kultury i zwyczajów ludowych - mówił w wywiadzie dla "Życia Pleszewa" w roku 2014.

Jego zaangażowanie społeczne zostało docenione przez mieszkańców - w roku 2014 został radnym w Dobrzycy. Jako członek komisji oświaty, kultury, zdrowia, spraw socjalnych i bezpieczeństwa starał się dbać o rozwój fizyczny i duchowy młodzieży szkolnej oraz propagować zdrowy styl życia - bez alkoholu i narkotyków. Dążył również do poprawy warunków bytowych ubożejących rodzin, niepełnosprawnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy