Reklama

Zobacz, gdzie się wybrać na Święto Niepodległości [ROZKŁAD IMPREZ]

Opublikowano:
Autor:

Zobacz, gdzie się wybrać na Święto Niepodległości [ROZKŁAD IMPREZ] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powiat pleszewski. Imprezy na 11 listopada. Przed nami 11 listopada - Narodowe Święto Niepodleglości. Przedstawiamy Wam rozkład imprez i wydarzeń, jakie odbędą się z tej okazji we wszystkich gminach powiatu pleszewskiego.

 

PLESZEW

11 listopada

9.30 - uroczysta Msza Św. w kościel pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie oraz złożenie wieńców pod tablicami epitafijnymi

20.00 - Zaduszki muzyczne w klubie Hades. Wystąpią: Neseser, Sunday Morning z gośćmi oraz Paulina Lenda i Piotr Kozub. Wstęp wolny

12 listopada

13.00 - Rekonstrukcja walk powstańczych na pleszewskim Rynku. Pokaz odbędzie się w ramach projektu „Z Pleszewa ku Niepodległej”.

16.00 - Uroczystość podsumowująca Pleszewskie Obchody Roku Św. Brata Alberta w Domu Parafialnym w Pleszewie. W programie m.in. wystąpienie biskupa Edwarda Janiaka, wręcznie odznaczeń oraz koncert "Litania do Polskich Świętych - Santo Subito".

GMINA GOŁUCHÓW

11 listopada:

10.30 - Msza Św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Gminy Gołuchów w Kościele p.w. NMP Wniebowziętej w Gołuchowie

11.30 - Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów ZSP w Kucharkach – również w kościele

12.00 - Złożenie wiązanek przy pomniku Bojowników o Wolność i Demokrację w Gołuchowie

 

GMINA CZERMIN

11 listopada:

Żegocin - „Radość niepodległości“ - tak nazwano imprezę, która odbędzie się 11 listopada o godz. 16.00 w sali ośrodka kultury w Żegocinie. W programie koncert chóru „Cantare“ występ solistów, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i poczęstunek.

12 listopada:

Wieczyn - O godz. 11.00 w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wieczynie odbędzie się msza i uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Po mszy odbędzie się inscenizacja w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Żegocinie.

 

GMINA DOBRZYCA

11 listopada:

10.00 - Msza Św. w intencji Ojczyzny w 99. rocznicę odzyskania niepodległości. W trakcie mszy nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej gen. Kazimierza Turno (kościół pw. św. Tekli w Dobrzycy)

11.00 - Przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji pod pomnik upamiętniający poległych dobrzyczan, a następnie złożenie wiązanek i kwiatów (ul. Parkowa).

 

GMINA GIZAŁKI

11 listopada:

10.30 - msza św. w intencji Ojczyzny - kościół parafialny w Szymanowicach.

11.30 - uroczystości rocznicowe na cmentarzu parafialnym w Szymanowicach. Apel Poległych - Złożenie wieńców i wiązanek przez przedstawicieli władz samorządowych, zakładów i jednostek organizacyjnych z terenu gminy, organizacji społecznych oraz szkół i przedszkoli.

12.00 - sala Gminnego Centrum Kultury w Tomicach. Wystąpienie Wójta Gminy Gizałki - Roberta Łozy. Część artystyczna w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Gizałkach. Podsumowanie Konkursu Piosenki Patriotycznej i Wojskowej, wręczenie nagród.

Imprezy towarzyszące:

14.30 - Gminny Turniej Drużyn Sołeckich w Tenisie Stołowym o Puchar Narodowego Święta Niepodległości w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Gizałkach.

12 listopada:

14.00 - Strażacki Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Sali sportowej Szkoły Podstawowej w Gizałkach.

 

GMINA CHOCZ

11 listopada:

12.00 - Msza Św. za ojczyznę w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Choczu z udziałem orkiestry dętej GOK

13.00 - widowisko słowno-muzyczne z okazji Święta Niepodległości pt. „Święto Pieśni” w wykonaniu Kółka Teatru i Recytacji oraz Harcerzy przy Zespole Szkół w Choczu a także Scholi „Vox Dei”. Widowisko odbędzie się w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Choczu

13.45 - Złożenie wiązanki kwiatów pod Tablicą Zasłużonych Mieszkańców Gminy Chocz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE