Reklama

Zwiększony pobór wody w Mieście i Gminie Pleszew. Jest ważny apel PK!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zwiększony pobór wody w Mieście i Gminie Pleszew. Jest ważny apel PK! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Upały oraz susza w ciągu ostatnich dni ponownie spowodowały zwiększony pobór wody w Mieście i Gminie Pleszew. Odczuwają to niestety ponownie mieszkańcy Zawidowic, których domy znajdują się w najwyższych punktach miejscowości. PK wydało w związku z tym specjalny apel.

Bardzo wysokie temperatury ponownie spowodowały zwiększony pobór wody. Z powodu panującej suszy zużywamy jej więcej niż dotychczas - głównie w związku z podlewaniem swoich ogrodów i trawników.

Apel PK w sprawie godzin podlewania trawników i ogrodów

Wspomniana sytuacja powoduje ponownie problemy u niektórych mieszkańców Zawidowic. W związku z tym prezes PK wystosował specjalny apel.

- Wysokie temperatury powietrza i susza powodują zwiększony pobór wody w gminie Pleszew. Mieszkańcy Zawidowic (mieszkający przy drodze do Brzezia) w najwyższych punktach miejscowości, w godzinach wieczornych - zwłaszcza w czasie podlewania ogrodów i trawników - mają obniżone ciśnienie bądź dochodzi do przerw w dostawie wody. Podkreślam, że sytuacja nie jest spowodowana brakiem wody, ale jej zbyt wysokim poborem w jednym czasie. W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o podlewanie swoich trawników i ogrodów w godzinach nocnych (po 23.00) bądź porannych (do 7.00) - opisuje w specjalnym piśmie prezes PK, Grzegorz Knappe.

Jak dodaje, podlewanie w porach nocnych lub wczesnym rankiem jest nawet korzystniejsze - także dla samych roślin.

- Będzie to korzystne zarówno dla mieszkańców i dla środowiska, ponieważ zieleń dla efektywności wzrostu powinno się podlewać właśnie we wskazanych godzinach. Takie działania sprawią także, że mieszkańcy wszystkich nieruchomości będą mieli wodę cały czas. Apeluję także, byśmy z wody korzystali racjonalnie, ponieważ jest to wspólne dobro, ale i wspólny problem. Hydrolodzy już oceniają, że może jej w przyszłości zabraknąć - zaznacza prezes PK.

Warto zaznaczyć, że już wcześniej - po ostatnich problemach z wodą w Mieście i Gminie Pleszew, o których pisaliśmy - zapowiedziano prace związane z podniesieniem ciśnienia wody dla Zawidowic.

- Cały czas pracujemy nad podniesieniem ciśnienia wody, by w przyszłości można było korzystać z niej bez żadnych przeszkód. Procesy inwestycyjne trwają jednak tak długo, że nie możemy niestety reagować na zmieniające się potrzeby mieszkańców natychmiast. Zleciliśmy wykonanie projektu technicznego i planujemy w przyszłym roku uruchomienie przepompowni podnoszącej ciśnienie wody dla Zawidowic. Wtedy problem zostanie rozwiązany. Jeszcze raz apeluję o solidarność społeczną i podlewanie swoich trawników w nocy! - zaznacza na koniec prezes PK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy