Reklama

Pleszewscy uczniowie otrzymali stypendia burmistrza [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 13 paź 2021 19:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Dziś w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Krzywoustego w Pleszewie odbyła się uroczystość związana z wręczeniem stypendiów dla najbardziej uzdolnionej młodzieży.

Po roku przerwy - spowodowanym pandemią koronawirusa - udało się przeprowadzić dużą uroczystość związaną z tradycyjnym wręczeniem stypendiów burmistrza - dla najzdolniejszych uczniów.

Stypendia dla uczniów w Pleszewie 2021

Przypomnijmy: stypendia przyznawane najzdolniejszym uczniom przez burmistrza Miasta i Gminy Pleszew to już tradycja. Pierwsza taka uroczystość odbyła się w roku 2007. I - co warto zaznaczyć - z roku na rok przybywało uczniów, którzy wspomniane wyróżnienia - podczas specjalnej uroczystości - otrzymywali.

Od tamtego czasu co roku wspomniane wydarzenie celebrowane jest niezwykle uroczyście - nie brakuje m.in. programów artystycznych, ponadto każdy z wyróżnionych otrzymuje osobiste gratulacje od przedstawicieli władz Pleszewa. Impreza przyciąga także tłumy rodzin wyróżnionych uczniów. W 2019 roku duża uroczystość odbyła sie w ZSP nr 3

W ubiegłym roku stypendia naukowe również zostały przyznane uczniom, jednak ze względu na pandemię - nie zorganizowano wówczas dużej uroczystości - wszystko odbyło się w skromniejszych grupach - a dyplomy gratulacyjne były przekazywane bezpośrednio do szkół.

Stypendia 2021 w Pleszewie podzielono na dwa dni

W tym roku: udało się przeprowadzić uroczystość, która podzielona została jednak na dwa dni: dziś - 13 października - odbyła się pierwsza część podczas której wręczono stypendia uczniom z:

  • ZSP nr 1 w Pleszewie 
  • ZSP nr 2 w Pleszewie
  • ZSP w Kowalewie
  • SP w Kuczkowie
  • SP w Sowinie Błotnej
  • LO im. Stanisława Staszica w Pleszewie
Jutro z kolei - 14 października - stypendia podczas uroczystości odbiorą:

  • ZSP nr 3 w Pleszewie
  • ZSP w Taczanowie Drugim
  • ZSP w Lenartowicach

Rekordowa liczba uczniów otrzymała stypendia burmistrza w Pleszewie

Jak poinformował burmistrz Arkadiusz Ptak, ten rok był rekordowy jeśli chodzi o liczbę uczniów, którzy stypendia otrzymali. W sumie było ich 373.

Przypomnijmy: warunkiem otrzymania stypendium przez burmistrza jest uzyskanie średniej ocen co najmniej 5,4. Trzeba mieć ponadto zachowanie co najmniej bardzo dobre lub trzeba napisać sprawdzian kończący dany etap nauki na poziomie 95 proc. punktów. Stypendium otrzymują też laureaci i finaliści ogólnopolskich konkursów z wyłączeniem sportowych, ponieważ sportowcy nagradzani są osobno.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy