Reklama

Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021. Mamy bezpłatne wejściówki na koncert!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Jarosław Buczkowski i Dawid Troczewski zainaugurowali 26. Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021. Mamy dla was bezpłatne wejściówki!

Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021. Mamy wejściówki.

Wspaniały koncert w wykonaniu Jarosława Buczkowskiego i Dawida Troczewskiego zainaugurował 26. Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021. Ale przed nami jeszcze kilka wspaniałych wydarzeń muzycznych. Mamy też dla was kilka bezpłatnych wejściówek. Można je odebrać w redakcji „Życia Pleszewa” – Plac Powstańców Wielkopolskich 2, Pleszew. Zapraszamy w godz. od 9.00 do 15.00. 

26. Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021  - zainaugurował koncert w wykonaniu Jarosława Buczkowskiego i Dawida Troczewskiego. Wydarzenie to miało miejsce w niedzielę 3 października. Oczywiście w Domu Kultury w Kotlinie. Zabrzmiały znane tanga argentyńskiego bandoneonisty Astora Piazzolli w jazzowej odsłonie.  

Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021. Koncerty promocyjne i „Ars Harmonica”.

Ale koncert Jarosława Buczkowskiego i Dawida Troczewskiego – to dopiero początek muzycznej uczty przewidzianej podczas 26. Edycji Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021.

Już na środę 6 października (9.00., 10.30., 12.00 i 13.30.) zaplanowano koncerty promocyjne w wykonaniu Miłosza Cabana. Ukażą one obecność akordeonu w wielu stylach muzycznych różnych regionów świata.

W kolejną niedzielę – 10 października – o 17.00 - zaprasza „Ars Harmonica". Trio - nawiązuje w swojej twórczości do elementów folk, ethno oraz muzyki transowej. Jak przyznają muzycy - nie zależy im aby zostać przyporządkowanym konkretnemu gatunkowi muzycznemu, lecz ważne, aby ich muzyka niosła czytelny i energetyczny przekaz oparty na nieregularnych rytmach, interesującej harmonii oraz charakterystycznej wirtuozerii. 

Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021. Muzyczna podróż z "Que Passa".

Piątek (15 października) będzie zarezerwowany na projekcję filmową. Start o 19.00. Natomiast grupa "Que Passa" – określająca swój styl jako flamemco Fusion – zagra w niedzielę 17 października. Koncert rozpocznie się o 17.00. "Que Passa" prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, world music, jazz, latin naznaczoną indywidualnością każdego z muzyków. Perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym.

Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021 zakończy zespół „Capki ze Skalitego" – Słowacja

Festiwal zakończy zespół „Capki ze Skalitego" – Słowacja – w niedzielę 24 października – o 17.00. Trio z liderem Romkiem Capkiem gra na niecodziennym instrumencie "heligonka". Wykonują muzykę, która jest całymi ich życiem od najmłodszych lat dzieciństwa, przejętą od swoich rodziców i dziadków. Grają na instrumencie o którym się mówi, że "posiada duszę". 

Bezpłatne wejściówki na Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021 

Na poszczególne wydarzenia w Domu Kultury w Kotlinie obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odebrać w redakcji „Życia Pleszewa” – Plac Powstańców Wielkopolskich 2, Pleszew - które sprawuje patronat medialny nad 26 Festiwalem Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021. Wejściówki można też odbierać w Domu Kultury w Kotlinie. Ilość miejsc ograniczona. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy