Reklama

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gołuchowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Mieszkańcy gminy Gołuchów 103.rocznicę odzyskania niepodległości świętowali na placu przy Pomniku Bojowników o Wolność i Demokrację.

Mszą św. odprawioną w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym zainaugurowano obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gołuchowie. 
 
Następnie wszyscy spotkali się na placu przy Pomniku Bojowników o Wolność i Demokrację, gdzie przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP z Kościelnej Wsi wspólnie odśpiewano hymn narodowy biorąc udział w akcji społecznej pn. „Niepodległa do Hymnu.
 
Okolicznościowy odczyt wygłosił Marek Zdunek - wójt gminy Gołuchów. Z kolei program artystyczny zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Jedlcu, prezentując fragmenty pamiętnika Juliana Młynarczyka – mieszkańca Jedlca, uczestnika I i II wojny światowej, które prezentował Michał Młynarczyk – prawnuk autora zapisków.
 
 
Następnie wiązanki pod pomnikiem złożyli przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń i instytucji z terenu gminy Gołuchów: Stowarzyszenia Senior XXI - Gminny Uniwersytetu III Wieku, Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gołuchowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jedlcu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kościelnej Wsi, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kucharkach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kucharach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tursku, Zarządu Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Zarządu Gminnego Prawa i Sprawiedliwości, przedstawicielka Muzeum Zamek w Gołuchowie, Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, sołtysów, samorządowych instytucji kultury oraz Samorządu Gminy Gołuchów w osobach Przewodniczącego Rady oraz jego zastępców.
 
Na zakończenie orkiestra zagrała wiązankę melodii patriotycznych. Wartę przy Pomniku pełnili strażacy z OSP Gołuchów. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała Orkiestra Dęta OSP z Kościelnej Wsi.
Ponadto, delegacja Samorządu Gminy Gołuchów złożyła również wiązankę przy pomniku ofiar II wojny światowej (Miejscu Pamięci Narodowej – tzw. Groby).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy