Reklama

Piękny jubileusz! Chór męski Harmonia w Pleszewie świętował 100-lecie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Chór Męski Harmonia w Pleszewie świętuje w tym roku 100-lecie istnienia i działalności artystycznej. W związku, z tym w restauracji Bax zorganizowano uroczystość jubileuszową. Nie zabrakło rodzin chórzystów, przyjaciół i przedstawicieli władz.

Chór Męski Harmonia w Pleszewie świętuje w tym roku niezwykły jubileusz - 100-lecia istnienia i działalności artystycznej.

100-lecie Chóru Męskiego Harmonia w Pleszewie

Przypomnijmy: wszystko rozpoczęło się w roku 1923, kiedy to oficjalnie wynajęto na próby salkę w hotelu „Wiktoria” w Pleszewie. Dziś chór zrzesza kilkunastu pasjonatów muzyki, którzy pielęgnują wspomnianą tradycję. 

Teraz przyszedł czas na oficjalną uroczystość, która była kulminacyjnym momentem obchodów 100-lecia Harmonii (warto też zaznaczyć, że wcześniej, 7 maja, odbyła się jubileuszowa msza święta w kościele p.w. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Pleszewie).

Odznaczenia z okazji jubileuszu chóru Harmonia w Pleszewie

Podczas uroczystości, która odbyła się 20 maja w restauracji Bax w Pleszewie, nie zabrakło rodzin chórzystów, przyjaciół zespołu, tych, którzy byli z nim przez lata związani, ale także przedstawicieli władz.

Zaczęto oczywiście od tego, co najważniejsze - czyli muzyki. Na wstępnie uroczystości chórzyści zaprezentowali zebranym sześć utworów ze swojego repertuaru.

ZOBACZ WIDEO:

Po części muzycznej nastąpił moment wyróżnienia zasłużonych chórzystów - odznaki honorowe wręczał obecny na miejscu Andrzej Sobański, który reprezentował Południowowielkopolski Związek Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wlkp., do którego należy chór Harmonia w Pleszewie.

Wyróżnieni chórzyści:

Odznaka honorowa III stopnia - złota:

  • Edwin Andrzejczak
Odznaki honorowe II stopnia - srebrne:

  • Jakub Cierniak,
  • Michał Konieczny
  • Andrzej Zakrzewski
Odznaki honorowa I stopnia - brązowe:

  • Patryk Balcer
  • Mirosław Krawczyk
 

Podziękowania i gratulacje dla chórzystów

Podczas uroczystości nie zabrakło także miłego akcentu, związanego z jubileuszem chórzysty Czesława Ostacha, który śpiewa w zespole od 50 lat. Jego koledzy odśpiewali mu gromkie sto lat, a sam jubilat nie krył wzruszenia.

Podziękowań było o wiele więcej. Prezes chóru Harmonia podkreślał także pracę dyrygentów - byłych i obecnych. Wyróżniono podczas uroczystości byłą dyrygentkę Natalię Jeż oraz obecnego - Michała Koniecznego.

Miłym akcentem było także docenienie młodzieży - najmłodsi chórzyści: Patryk Balcer oraz Wojciech Spychalski otrzymali jednorazowe stypendia w wysokości 500 zł.

- Chcieliśmy docenić naszą młodzież, która bardzo się poświęca - podkreślał z uznaniem Mateusz Szymoniak, obecny prezes chóru „Harmonia” w Pleszewie.

Nie zabrakło także podziękowań dla samego prezesa - od wszystkich członków chóru. 

Obecni na sali przedstawiciele władz samorządowych również gratulowali pięknego jubileuszu, dziękując jednocześnie za wkład w życie kulturalne miasta i powiatu przez minione lata.

- Niewiele chórów może poszczycić się tak wspaniałym jubileuszem. 100 lat to kawał czasu, śpiewały tu całe pokolenia, a dziś to wy pielęgnujecie tę piękną tradycję. Chcę wam za to podziękować - za pielęgnowanie polskiej historii, historii śpiewu, muzyki. Jesteście wielcy i na stałe wpisaliście się już w historię miasta oraz całego powiatu pleszewskiego - mówił z uznaniem starosta pleszewski, Maciej Wasielewski, który wręczył chórzystom specjalny okolicznościowy graweton.

Muzykom pięknego jubileuszu gratulował także - w imieniu burmistrza Pleszewa - obecny na uroczystości wiceburmistrz Andrzej Jędruszek.

Odczytał list gratulacyjny podpisany przez władze miasta, w którym podkreślano zasługi chóru Harmonia dla pleszewskiej kultury.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z JUBILEUSZU CHÓRU HARMONIA W PLESZEWIE

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy