Reklama

Reklama

Rocznica koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Żegocińskiej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 7 wrz 2021 14:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura "Poezja i śpiew. Prymas Tysiąclecia i Żegocin" - pod takim hasłem odbyła się uroczystość w Sanktuarium Maryjnym w Żegocinie.

Reklama

Uroczystość rozpoczęła msza święta dziękczynna pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla w 56. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Żegocińskiej z rąk Prymasa Tysiąclecia, patrona 2021 roku. 

Po zakończeniu nabożeństwa odbył się koncert "Ave Maria". Wystąpił Zespół Instrumentalny działający przy Ośrodku Kultury w Żegocinie w składzie: Łucja Dziatkiewicz (skrzypce), Asia Marciniak (flet poprzeczny), Nicol Musielak (fortepian) i Karol Misiorek (akordeon).

W części głównej zaprezentowali się: Katarzyna Zawada (sopran), Maria Rutkowska (fortepian) i ks. Zbigniew Stępniak (bas, basso-profondo).

Żegocin. Konkurs Poezji Maryjnej 

Na zakończenie rozstrzygnięto Konkurs Poezji Maryjnej, który był skierowany do uczniów szkół podstawowych, młodzieży oraz dorosłych i był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

  • kategoria I - szkoły podstawowe (klasy: IV-VIII);
  • kategoria II - szkoły ponadpodstawowe i dorośli.
Jury w składzie: Romualda Kempińska, Włodzimierz Ignasiński, ks. Waldemar Partyka i Andrzej Zmyślony po wnikliwej analizie 36 nadesłanych wierszy opatrzonych godłami 20 autorów w dwóch kategoriach postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

 

W kategorii I dwa równorzędne wyróżnienia:

  • Wiktorowi Jabłońskiemu z Gizałek, godło „Poszukiwacz” za wiersz pt. „Do Matki Żegocińskiej,”
  • Janowi Stachowiakowi z Rudy Wieczyńskiej, godło „JS” za wiersz pt. „Nasza Matka Żegocińska”.
 

W kategorii II

  • I nagrodę w wysokości 500 zł Apolonii Łastowskiej z Poznania, godło „Rybitwa” za wiersz, pt. „W Matki Boskiej Zielnej”;
  • II nagrodę w wysokości 300 zł każda: Małgorzacie Karcz z Żerkowa, godło „Odpust” za wiersz, pt. „Pamięć” i Marii Korzeniewskiej z Pleszewa, godło „Tobie” za wiersz, pt. „Dziękuję”;
  • III nagrodę w wysokości 200 zł każda: Tadeuszowi Charmuszko z Suwałk, godło „Pielgrzym” za wiersze, pt. „Źródło łaski”, „Żegocińska Pani” oraz „Przystań” i Beacie Michalak-Koniecznej z Kalisza, godło „Muzyka” za wiersz, pt. „Litania do Matki”;
  • równorzędne wyróżnienia: Marii Juszczyk z Żegociny k. Krakowa; godło „Aria” za wiersz pt. „Matko moja i Królowo”, Annie Marii Kobylińskiej z Warszawy, godło „Chaber” za wiersz, pt. „Modlitwa”, Kornelii Staszak z Pieruszyc, godło „KS” za wiersz, pt. „Matka Boża Żegocińska – drogowskazem wiary” i Karolinie Waryan z Nowego Sącza, godło „Lola”, za wiersz, pt. „Jedyna Matka”.
 

W hołdzie Żegocińskiej Pani 

Z okazji niedzielnej uroczystości Ośrodek Kultury w Żegocinie wydał tomik poezji zatytułowany "W hołdzie Żegocińskiej Pani".

Na wydarzenie zaprosili: wójt gminy Czermin Sławomir Spychaj, Ośrodek Kultury, parafia p.w. Wniebowzięcia NMP, Stowarzyszenie Miłośników Wsi Żegocin.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.