Reklama

Kiedy ruszy kawiarnia w kinie Hel w Pleszewie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Kiedy ruszy kawiarnia w kinie Hel w Pleszewie? - Zdjęcie główne

Po remoncie kina Hel w Pleszewie przyszedł czas na uruchomienie zapowiadanej już wcześniej kawiarni. | foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Po remoncie kina Hel w Pleszewie przyszedł czas na uruchomienie tutaj także - zapowiadanej wcześniej - kawiarni. Jak zapowiada burmistrz, otwarta powinna zostać już w marcu.

Kawiarnia w kinie Hel w Pleszewie - to inwestycja, która była zapowiadana już w ubiegłym roku. 

Remonty w kinie Hel w Pleszewie

Przypomnijmy: jak pisaliśmy niedawno na zpleszewa.pl oraz w "Życiu Pleszewa" - w kinie Hel zakończyły się niedawno duże prace remontowe, które trwały od ubiegłego roku.

Inwestycja kosztowała ok. 583 tys. zł, z czego władze Pleszewa pozyskały wcześniej na ten cel 90 tys. zł dofinansowania z samorządu województwa wielkopolskiego w ramach Programu „Kulisy Kultury”.

W ramach inwestycji przebudowano całe wnętrze - przeniesiono i stworzono nowe toalety, wyremontowano także pomieszczenia socjalne, zmienił się również wygląd obszaru strefy widza. 

Kiedy uruchomią nową kawiarnię w kinie Hel? Burmistrz zapowiada

W holu, którym wcześniej znajdowały się m.in. toalety, wydzielono miejsce, gdzie - już niebawem - uruchomiona zostanie nowa kawiarnia, która zgodnie z zapowiedziami, ma być dostępna dla klientów niezależnie od godzin otwarcia samgo kina.

Kiedy ma zostać oficjalnie uruchomiona? Jak zapowiada burmistrz Pleszewa, powinno nastąpić to już w marcu.

- Kawiarnia w kinie Hel powinna zostać uruchomiona w ciągu dwóch, trzech tygodni. Prowadzona będzie bezpośrednio przez Zajezdnię Kultury - zapowiada burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Zgodnie z zapowiedziami, samo kino ma działać z kolei dłużej niż obecnie - przez sześć dni w tygodniu.

- Niedługo zostanie zaprezentowana nowa koncepcja funkcjonowania kina Hel - zapowiada burmistrz Pleszewa.

Dlaczego samorząd będzie prowadził nową kawiarnię w Pleszewie?

Jak odpowiada od razu włodarz Pleszewa, samorząd postanowił wziąć na swoje barki działalność kawiarni - ponieważ jest to odpowiedź na powtarzające się często głosy młodych mieszkańców miasta i gminy.

- Gdy rozmawiamy z młodymi ludźmi, pytając ich co robią podczas weekendów, to najczęściej słyszymy odpowiedzi, że wyjeżdżają do Kalisza czy Ostrowa. Dlaczego? Bo, jak sami mówią, "tu nie mają co robić". W związku z tym to gmina weźmie na siebie ciężar zorganizowania czasu wolnego młodym ludziom - bo ten wolny czas to dziś nie tylko orliki, basen czy bowling, ale także możliwość wyjścia w wolnym czasie np. by wypić kawę - komentuje Arkadiusz Ptak.

Ile osób korzysta z kina Hel w Pleszewie?

Przypomnijmy: zgodnie z danymi władz miasta przed pandemią pleszewskie kino odwiedzało średnio ok. 30 tys. widzów rocznie.

 

[AKTUALIZACJA]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy