Reklama

Odszedł Zbigniew Walczak – pasjonat fotografii i podróżnik z Pleszewa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli To bardzo smutna wiadomość. W sobotę, 4 lutego 2023 roku, zmarł Zbigniew Walczak.

W sobotę, 4 lutego, odszedł Zbigniew Walczak. Miał 73 lata. Mieszkaniec Pleszewa znany był lokalnej społeczności. Nazywano go „białym Zibim”. I mówiono o nim - pleszewianin z wyboru. Do naszego miasta przyjechał za pracą. Był żołnierzem zawodowym w miejscowej jednostce wojskowej, do czasu, kiedy została rozwiązana.  

Jego pasją były podróże. Sam organizował wiele wypraw turystycznych. Jak wspominają ci, którzy z nim podróżowali - wtedy wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wyjeżdżał w różne miejsca w Polsce, ale też za granicę. Kochał góry. Ten kierunek często obierał potem w ramach wypraw ze swoim wnukiem.   

Zbigniew Walczak zajmował się też robieniem zdjęć. I wielu kojarzyło go jako człowieka z aparatem w ręku. Fotografował hobbistycznie. W trakcie swoich podróży (relacje z wypraw publikował też na łamach „Życia Pleszewa”), ale też przy okazji wielu wydarzeń odbywających się w mieście, np. senioralnych spotkań w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich czy imprez Osiedla Wojska Polskiego. 

Mężczyznę wspominają teraz mieszkańcy naszego miasta. 

- Znam Zbyszka z czasów, kiedy organizował wyjazdy w ciekawe miejsca w Europie, ale też w polskie góry, które były jego miłością. Miałam okazję trzykrotnie uczestniczyć w zbyszkowych wyprawach – dwa razy na Krym i raz do Rumunii. Dzięki niemu udało mi się zobaczyć kawałek świata, niedostępnego dla uczestników wycieczek organizowanych przez biura podróży. Jeżdżąc ze Zbyszkiem, dotykało się życia, poznawało się ludzi, ich obyczaje – wspomina zmarłego na swoim blogu Irena Kuczyńska. 

- Pracowaliśmy razem w jednostce wojskowej. To był dobry kolega. Bardzo miły, uczynny, gotowy do pomocy i współpracy ze wszystkimi - mówi Roman Kazimierz Urbaniak, pleszewski fotograf.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w środę, 8 lutego o godz. 10:00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie. Po niej odbędzie się pogrzeb na cmentarzu komunalnym przy ul. Piaski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy