Reklama

Zmarł Bogdan Jędrasiak - wieloletni nauczyciel i Honorowy Członek Stowarzyszenia Zasłużeni dla Ziemi Pleszewskiej

Opublikowano: śr, 27 paź 2021 10:46
Autor:

Zmarł Bogdan Jędrasiak - wieloletni nauczyciel i Honorowy Członek Stowarzyszenia Zasłużeni dla Ziemi Pleszewskiej - Zdjęcie główne

Zmarł Bogdan Jędrasiak, wieloletni nauczyciel, osoba zasłużona dla Ziemi Pleszewskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Odeszli Zmarł Bogdan Jędrasiak - wieloletni nauczyciel ZST w Pleszewie, autor licznych publikacji, Honorowy Członek Stowarzyszenia Zasłużonych Dla Ziemi Pleszewskiej. Miał 77 lat.

Zmarł Bogdan Jędrasiak - znany i ceniony nauczyciel, Honorowy Członek Stowarzyszenia Zasłużonych dla Ziemi Pleszewskiej.

Bogdan Jędrasiak - ceniony nauczyciel

Bogdan Jędrasiak urodził się 25 listopada 1943 roku w Pleszewie. Był uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Pleszewie w latach 1950 - 1957, później uczył się w Liceum Ogólnokształcącym w Pleszewie (1957-1961), a następnie podjął studia na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu (1961-1966). Był magistrem filologii polskiej.

Przez lata związany był z naszymi szkołami. W latach 1966-1969 był nauczycielem języka polskiego w Technikum Rolniczym w Marszewie. W latach 1969-1975 uczył polskiego w Technikum Mechanicznym, a w latach 1970-1972 był wicedyrektorem szkoły. Od 1975 roku był nauczycielem języka polskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 - obecnie ZST w Pleszewie. Nauczał tutaj aż do swojej emerytury, na którą przeszedł w roku 2002.

Bogdan Jędrasiak - autor licznych publikacji

Był autorem licznych publikacji, m.in.: "Zarys historii szkoły 1963-1993", "My z Zielonej", "Został z nami", "Tu jest nasz dom", był także współautorem książki "Pleszew 2000". Był inicjatorem i założycielem Stowarzyszenia Absolwentów Szkół z Zielonej w Pleszewie w roku 2002. Był także autorem publikacji związanych z działalnością Stowarzyszenia Zasłużonych dla Ziemi Pleszewskiej, którego był Honorowym Członkiem.

Koledzy nauczyciele wspominają Bogdana Jędrasiaka, jako bardzo troskliwego kolegę.

- Był nauczycielem, który na zawsze pozostanie w pamięci wychowanków i kolegów, jako troskliwy, niezastąpiony przyjaciel - zaznacza dyrekcja, koleżanki i koledzy, pracownicy i byli uczniowie ZST w Pleszewie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy