Reklama

Zmarł Stefan Bulsiewicz - znany lekarz i Honorowy Obywatel Gminy Dobrzyca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli W wieku 91 lat zmarł Stefan Bulsiewicz - znany i ceniony lekarz oraz Honorowy Obywatel Gminy Dobrzyca.

Stefan Bulsiewicz to postać niezwykle ceniona w Dobrzycy, był wieloletnim kierownikiem miejscowego Ośrodka Zdrowia. Pamiętają go zwłaszcza starsi pacjenci.

- Był dobrym lekarzem, nie bał się stosować w swoich czasach niekonwecjonalnych metod. Pomógł mi i mojej rodzinie. Znany był też z tego, że nie wysyłał od razu do szpitala, ale wykonywał drobne zabiegi chirurgiczne na miejscu - w ośrodku. Miał olbrzymią wiedzę. Bez problemu przyjeżdżał na wizyty domowe, nawet jeśli to była późna pora - mówi nam dziś jedna z mieszkanek Dobrzycy.

Stefan Bulsiewicz - postać niezwykle zasłużona dla Dobrzycy

W roku 2009 Stefan Bulsiewicz otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dobrzyca. Jak podkreślano wówczas w laudacji, lekarz już w latach 60. i 70., w czasie rozmów z pacjentami przekazywał im prawdę o Katyniu czy czasach stalinowskich.

Był także współzałożycielem i aktywnym działaczem dobrzyckiego PTTK, ponadto współzałożycielem Towarzystwa Miłośników Ziemi Dobrzyckiej.

- Po śmierci swojego ojca - również niezwykle cenionego lekarza - został kierownikiem Ośrodka Zdrowia w Dobrzycy, budował go, doposażał. Z kolei, jako lekarz - był w moich wspomnieniach człowiekiem niezwykle zaangażowanym i sumiennym, nie była dla niego ważna godzina, przyjeżdżał na wizytę nawet w późnych godzinach nocnych - wspomina Kazimierz Balcer, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Dobrzyckiej.

Warto dodać, że Stefan Bulsiewicz był synem Alfreda Bulsiewicza, również lekarza, który ma dziś nawet ulicę swojego imienia w Dobrzycy.

Stefan Bulsiewicz w ostatnich latach nie mieszkał już w Dobrzycy. Zmarł 27 marca w Poznaniu, tam także zostanie pochowany.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy