Bloki o krok od pierwszej porażki

Bloki o krok od pierwszej porażki - Zdjęcie główne

Drużyna Bloków była bliska pierwszej porażki w rozgrywkach Futsal Ligi Gołuchów. Remis uratowała na jedną minutę przed końcem derbowego meczu z Ekipą Żubra.

Tegoroczni mistrzowie ligi gołuchowskiej na „Orliku” wysoko zawiesili liderowi poprzeczkę i przez długi czas prowadzili 1:0. Wydawało się, że gol Konrada Mikołajczaka będzie jedynym tego dnia, choć innych sytuacji nie brakowało. „Żubry” były bliskie podwyższenia prowadzenia, ale w dogodnej sytuacji minimalnie chybił Maciej Paterka, a Dawid Płaczek wyszedł obronną ręką z konfrontacji z Piotrem Kapałką. Konkurenci mogli wyrównać po uderzeniu Łukasza Trzęsały, jednak piłka odbiła się od słupka. Na minutę przed końcem Trzęsała uratował remis,  wyrównując z rzutu karnego. Wynik 1:1 się nie zmienił, bo Ekipa Żubra zmarnowała w końcówce dwa przedłużone rzuty karne – Dawid Płaczek obronił strzał Bartosza Marciniaka, a Konrad Mikołajczak przestrzelił. Wyniki pozostałych spotkań FLG oraz ligi dobrzyckiej we wtorkowym "Życiu Pleszewa".