Derbowy remis w Kuczkowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Las Kuczków zremisował z Gladiatorami Pieruszyce w meczu o mistrzostwo grupy VIII Proton A-klasy. Jak przystało na powiatowe derby, emocji nie zabrakło. Bliżej wygranej byli przyjezdni.

Derby to derby, nikt nie odstawiał nogi. Najdobitniej przekonał się o tym Dawid Borowiak, który po starciu z Norbertem Ceglarkiem już na początku musiał opuścić plac gry.

Pierwsza połowa nie przyniosła goli, choć bliżsi ich uzyskania byli przyjezdni. Kuczkowianie mogą zawdzięczać Oskarowi Pawłowskiemu, że po pierwszej odsłonie pojedynku nie przegrywali. Bramkarz Lasu w pięknym stylu sparował na korner uderzenie Remigiusza Korzeniewskiego. Uporał się też ze strzałem z kilku metrów Albina Marciniaka po błyskotliwej akcji Adama Cegły. Gospodarze zagrozili bramce rywali jeden raz. Wyróżniający się na boisku Dominik Foterek popisał się ładnym strzałem, ale na posterunku był Mikołaj Parus.

Do przerwy 0:0, za to w drugiej połowie padły aż cztery gole. Wynik meczu otworzył Remigiusz Korzeniewski, korzystając z idealnej, prostopadłej wrzutki od Albina Marciniaka. Defensorzy Lasu stanęli jak wryci, spodziewając się ofsajdu piłkarza z Pieruszyc, ale sędziowska chorągiewka nie powędrowała do góry.

W 76’ zakotłowało się na przedpolu pieruszyckiej bramki, najwięcej zimnej krwi zachował Krystian Bednarek, który płaskim strzałem doprowadził do wyrównania. Gracze Lasu poszli za ciosem. Piłka, po dośrodkowaniu Dominika Foterka, odbiła się od ręki Oskara Janowiaka i arbiter wskazał na „wapno”. Patryk Michnik „jedenastkę” wykorzystał, choć Mikołaj Parus wyczuł jego intencje.

Las wyszedł na prowadzenie 2:1. Futbol bywa jednak przewrotny. Kuczkowianie nie dosyć, że meczu nie wygrali, to mogli zejść z boiska pokonani. Po rzucie rożnym, egzekwowanym przez Tomasza Nowaczyka, piłkę do własnej bramki skierował Paweł Duczmal. Kilka minut później Gladiatorzy nie wykorzystali wybornej okazji na wywalczenie pełnej puli. Brajan Jujka popisał się prostopadłym podaniem do Remigiusza Korzeniewskiego. Napastnik Gladiatorów stanął „oko w oko” z Oskarem Pawłowskim, ale kopnął piłkę obok bramki.

LAS KUCZKÓW – GLADIATORZY PIERUSZYCE 2:2 (0:0)

SKŁADY

Las Kuczków: Oskar Pawłowski, Jacek Muszalski, Tobiasz Reimann, Wojciech Kwieciński (27’ Paweł Duczmal), Krystian Bednarek, Jakub Mucha (84’ Rafał Górny Ż), Patryk Kubczyk, Norbert Ceglarek Ż, Krzysztof Pilarski (64’ Michał Barski), Dominik Foterek, Patryk Michnik

Gladiatorzy Pieruszyce: Mikołaj Parus, Adam Cegła, Bartosz Karolczak, Szymon Masłowski, Oskar Janowiak, Brajan Jujka, Dawid Borowiak (10’ Maciej Larek), Albin Marciniak (81’ Jakub Masłowski), Tomasz Nowaczyk, Ksawier Nowak Ż, Remigiusz Korzeniewski