Derby dla rezerw LKS-u Gołuchów

Derby dla rezerw LKS-u Gołuchów - Zdjęcie główne

IV kolejka spotkań kaliskiej B-klasy przyniosła derby pleszewskiego powiatu. W Nowej Wsi starły się Unia Szymanowice i rezerwy LKS-u Gołuchów.

Gołuchowianie zwyciężyli 3:0, wszystkie gole strzelając w drugiej połowie meczu. Pierwszą bramkę uzyskał z rzutu karnego Piotr Kapałka. „Jedenastka” podyktowana została za zagranie ręką przez Michała Busa. Na 2:0 podwyższył głową Kamil Melka, nominalny bramkarz, który po przerwie zagrał w polu i w pełni wykorzystał swój wzrost. Wynik meczu ustalił Dominik Góralczyk. Z ulokowaniem piłki w siatce nie miał problemu, bo Filip Grzesiak odbił piłkę, uderzoną przez Patryka Stasieckiego, wprost pod jego nogi. Gospodarze na początku drugiej połowy mieli wyborną okazję na objęcie prowadzenia, jednak Sebastian Krzyżostaniak nie wykorzystał sytuacji „sam na sam” z Dawidem Płaczkiem.