Drużynowy medal Chrobrego

Drużynowy medal Chrobrego - Zdjęcie główne

Zawodniczki Chrobrego Gizałki, Ewa Mazurek i Maja Majdecka, zostały drużynowymi wicemistrzyniami Wielkopolski kadetek w tenisie stołowym.

Podopieczne trenera Andrzeja Poźniaka w drodze po „srebro” pokonały 3:1 Polonię Śmigiel i 3:0 Czternastkę Poznań. W finale uległy 0:3 reprezentantkom LKTS-u Luboń. Zawodniczki z Gizałek w nagrodę wystąpią w najbliższą niedzielę w zawodach kwalifikacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju singlowym Maja Majdecka wywalczyła piątą pozycję, a Ewę Mazurek sklasyfikowano na miejscach 7-8. Bardzo udany start odnotował indywidualnie Wiktor Talar, który w gronie 32 kadetów zajął czwartą lokatę. Medal był bardzo blisko, ale w decydującym starciu zawodnik Żaków Taczanów uległ, niestety, Rochowi Ciesielskiemu (UKS Prosna Grabów). Mistrzostwa odbyły się dzisiaj w Objezierzu. Sędzią głównym był pleszewianin Marek Biernat.