Dwie kwarty to za mało

Dwie kwarty to za mało - Zdjęcie główne

Równo przed rokiem Swiss Krono Żary pokonał drużynę Kosza różnicą jednego punktu. Tym razem pleszewskiej drużynie wystarczyło determinacji tylko na dwie kwarty.

Przez pierwszych osiemnaście minut toczyła się wyrównana walka kosz za kosz, a obie drużyny co chwilę zmieniały się na prowadzeniu. Końcówka drugiej kwarty przyniosła serial niecelnych rzutów ekipy Alana Urbaniaka, co w konsekwencji skutkowało kilkupunktową stratą. W 23’ po trafieniu Patryka Marka Kosz przegrywał zaledwie dwoma punktami (45:47) i… zatrzymał się. Rywale sukcesywnie zaczęli powiększać przewagę, będąc zespołem lepszym w rzutach za trzy punkty (41,4%: 30,4%), w rzutach za dwa (69%:52,6%), w rzutach wolnych (61,5%: 45,5%) i w zbiórkach (37:26). A o ostatniej kwarcie lepiej nie wspominać, bo Kosz po prostu skompromitował się. – Zagraliśmy bardzo mocno przez dwie pierwsze kwarty, później oddaliśmy rywalom pole, zabrakło woli walki. Co tu dużo mówić, oberwaliśmy mocno. Może i dobrze, bo ten mecz pokazał, jak wiele czeka nas jeszcze pracy – powiedział trener Alan Urbaniak.

SWISS KRONO ŻARY – KOSZ PLESZEW 92:66 (20:19, 25:18, 27:20, 20:7)

Kosz Pleszew: Marcin Pławucki – 13 (1), Jan Sobiech – 13 (3), Patryk Marek – 11, Mikołaj Spała – 10, Mikołaj Serbakowski – 9 (3), Przemysław Galewski – 8, Szymon Dekiert – 2, Szymon Rosik – 0, Dominik Walczak – 0, Rafał Kikowski – 0; najwęcej dla Swiss Krono: Jakub Der – 23 (3), Dariusz Kalinowski – 12 (4)