II liga koszykówki. Pogoń zrewanżowała się Koszowi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Drużyna Pogoni Prudnik zrewanżowała się Koszowi Kompaktowy Pleszew za porażkę w pierwszej rundzie, a dzięki zwycięstwu wyprzedziła nasz zespół w drugoligowej tabeli.

O tym, że nie będzie to łatwy mecz, świadczył już pierwszy pojedynek, przeprowadzony w Pleszewie w połowie listopada. Nasz zespół zwyciężył wówczas prudniczan 97:91. Rzutem na taśmę, bo przegrywał już różnicą 10 oczek. Jeszcze w 32’ Pogoń prowadziła 75:69, ale finisz pleszewian był zabójczy.

– Do połowy czwartej kwarty mecz był przechylony na naszą korzyść, ale w pewnym momencie zabrakło nam zimnej głowy i psychicznie nie wytrzymaliśmy tego meczu. Gratuluję zwycięzcom, na pewno będziemy się chcieli zrewanżować u siebie – mówił wówczas Tomasz Michalak, trener Pogoni.

No i nadszedł czas rewanżu . Pleszewski zespół przystąpił do gry bez swojego najbardziej doświadczonego zawodnika i zarazem kapitana, Grzegorza Małeckiego, którego z gry wyeliminowała kontuzja. Kadra zespołu po wcześniejszym rozwiązaniu kontraktu z Przemysławem Galewskim jeszcze bardziej została uszczuplona, a możliwość rotowania składem bardzo ograniczona.

Początkowe cztery minuty były wyrównane, ale od stanu 9:8 miejscowi zdobyli dziesięć punktów pod rząd i „odjechali” na jedenastopunktowy dystans (19:8). W pierwszej kwarcie nasz zespół miał skuteczność rzutową na poziomie raptem 29% - nasi rywale – 53%. W drugiej kwarcie było jeszcze gorzej, a Kosz kompletnie nie radził sobie z obroną strefową gospodarzy. Dwa punkty zdobyte przez pierwszych pięć minut tej odsłony, to przyznajmy – kiepskie osiągnięcie.

Przed ostatnią kwartą było już jasne, że pleszewska ekipa osiągnie najgorszy wynik punktowy w tym sezonie (do tej pory były to 73 punkty z Sudetami). Najwyższa porażka stała się faktem. Jedynym pocieszeniem jest to, że trafiliśmy na dobrze dysponowanych rywali, którzy nie ukrywają swoich I-ligowych aspiracji.

POGOŃ PRUDNIK – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 84:58