Jak Pieruszyce, to emocje

Jak Pieruszyce, to emocje - Zdjęcie główne

Mecze Gladiatorów w Pieruszycach są zazwyczaj emocjonujące i pada w nich sporo bramek. Nie inaczej było dzisiaj. Niewiele gorzej było pod tym względem w Dobrzycy.

W pojedynku Gladiatorów z Prosną Kalisz padło aż 9 goli. Piłkarze obu drużyn potrzebowali na to raptem 39 minut, a wszystkie bramki padły po przerwie. Kibice przeżywali huśtawkę nastrojów. Kaliszanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale ostatecznie zeszli z boiska pokonani. Aż trzy gole zdobył Marcin Orszulak, z tego dwa z rzutów karnych, podyktowanych za faule na nim samym. Gladiatorzy zdobyli już 21 punktów i zajmują w tabeli A-klasy czwarte miejsce. Niestety, licznik Czarnych zatrzymał się na „szóstce”. Tym razem dobrzyczanie ulegli OKS-owi Ostrów Wlkp. 3:5, a po 32. minutach przegrywali już 0:3. Zryw w końcówce pierwszej połowy przyniósł Czarnym dwa gole. Po faulu na Piotrze Ulce Mariusz Kupczyk egzekwował rzut karny, bramkarz obronił, ale dobił Damian Kaźmierczak. Mariusz Kupczyk zrehabilitował się w 44’, kiedy to wykorzystał podanie od Remigiusza Prusaka. Niestety, po przerwie ostrowianie znów odskoczyli na dystans trzech trafień, który zredukowany został przez Aleksandra Jackowiaka.

GLADIATORZY PIERUSZYCE – PROSNA KALISZ 5:4 (0:0)

1:0 – Adam Cegła (46’), 1:1 – (51’), 2:1 – Marcin Orszulak (55’), 2:2 – (62’ z wolnego), 2:3 – (69’), 3:3 – Marcin Orszulak (75’ z karnego), 3:4 – (77’), 4:4 – Marcin Orszulak (83’ z karnego), 5:4 – Albin Marciniak (85’)

Gladiatorzy: Krzysztof Kuźniacki – Kamil Marciniak, Patryk Włodarczyk, Marcin Taczała (70’ Brajan Sobczak), Adrian Włodarczyk, Paweł Biskupski (60’ Albin Marciniak), Dariusz Matuszewski, Rafał Rzepczyk, Tomasz Nowaczyk, Adam Cegła, Marcin Orszulak (85’ Tomasz Guzek)

CZARNI DOBRZYCA – OKS OSTRÓW WLKP. 3:5 (2:3)

0:1 – (18’z wolnego), 0:2 – (25’ głową), 0:3 – (32’), 1:3 – Damian Kaźmierczak (40’), 2:3 – Mariusz Kupczyk (44’), 2:4 – (50’), 2:5 – (80’), 3:5 – Aleksander Jackowiak (82’)

Czarni: Mateusz Matłoka – Arkadiusz Prusak, Hubert Matyjasik, Miłosz Regus, Szymon Zydorek, Adrian Ciesielski, Damian Kaźmierczak, Piotr Ulka, Patryk Mocydlarz (60’ Jakub Wasielewski), Remigiusz Prusak, Mariusz Kupczyk (46’ Aleksander Jackowiak)