Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Kosz jedną nogą w drugiej rundzie play-off - Zdjęcie główne

Filip Sieradzki zdobył w pierwszej połowie aż 16 punktów | foto Piotr Hain

Sport Po najlepszym w historii sezonie zasadniczym przyszedł czas na fazę play-off. Kosz Kompaktowy Pleszew zagrał we Wrocławiu z Exact Systems Śląskiem Wrocław.

W rozgrywkach fazy zasadniczej nasz zespół wygrał z wrocławską młodzieżą na jej parkiecie 73:61, ale przed własną publicznością przegrał 75:80. Później popisał się serią 13 kolejnych zwycięstw i z zamiarem jej przedłużenia pojechał dzisiaj do Wrocławia.

Rywale dotrzymywali kroku naszej ekipie tylko w początkowych fragmentach meczu, a po raz ostatni byli na prowadzeniu w piątej minucie po rzucie Mateusza Kaźmierczaka (11:9). Później podopieczni trenera Alana Urbaniaka zaczęli budować przewagę, która po dwóch kwartach wynosiła już 16 punktów. W pierwszej połowie świetnie wykorzystane zostały walory fizyczne Filipa Sieradzkiego, który trafił spod kosza siedmiokrotnie, zdobywając łącznie 16 punktów. Świetnie funkcjonował rzut z dystansu (46%), nieco gorzej było jedynie z rzutami wolnymi (3/8). Po przerwie Kosz Kompaktowy Pleszew kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i jeszcze minimalnie powiększył punktową przewagę.

Rewanż odbędzie się w Pleszewie w następną środę. Początek zawodów w hali sportowej przy ulicy Szkolnej o godz. 19:00. Zadecyduje bilans dwóch spotkań. W przypadku bardzo prawdopodobnego awansu  Kosz zagrałby w drugiej rundzie ze zwycięzcą dwumeczu Uniwersytet Gdański Trefl Sopot – KSK Ciech Noteć Inowrocław. W pierwszym meczu, rozegranym dzisiaj w Sopocie, lepsi byli inowrocławianie, wygrywając 100:63. Czyżby doszło zatem do konfrontacji Michaela Hicksa z Darrelem Harrisem?

EXACT SYSTEMS ŚLĄSK WROCŁAW – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 60:79