Kosz na zwycięskiej ścieżce

Kosz na zwycięskiej ścieżce - Zdjęcie główne

Drużyna Kosza Pleszew rozegrała swój drugi mecz w ramach wielkopolskiej III ligi i ponownie odniosła zwycięstwo. Tym razem wygrała w Pile z miejscowym Basketem różnicą 24 punktów.

Mecz miał wyrównany przebieg przez pierwsze dwie kwarty. Miejscowi dotrzymywali pleszewianom kroku i kilka razy wyszli nawet na prowadzenie. Najlepszy okres ich gry przypadł na dwie pierwsze minuty drugiej kwarty, kiedy to rzucili siedem punktów z rzędu i wygrywali 23:19. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął kapitan Kosza, Alan Urbaniak, który dwa razy trafił z półdystansu, poprawił rzutami wolnymi i wyprowadził pleszewską drużynę na prowadzenie, którego do końca meczu już nie oddała. Powtórzyła się sytuacja ze spotkań z Gnieznem i Kaliszem, bo w dwóch ostatnich kwartach ekipa Kaspra Smektały odjechała rywalom na spory dystans i odniosła przekonujące zwycięstwo. Szerzej we wtorkowym "Życiu Pleszewa". W najbliższą środę Kosz podejmie drugoligową R8 Politechnikę Kraków w ćwierćfinale Pucharu Polski mężczyzn. Początek pojedynku o godz. 19:00.

BASKET PIŁA – KOSZ PLESZEW 62:86 (16:19, 19:20, 14:24, 13:23)

Kosz Pleszew: Alan Urbaniak – 26 (1), Piotr Ziółkowski – 17 (1), Rafał Urbaniak – 15, Paweł Mowlik – 9, Rafał Kikowski – 6, Adam Stróżyński – 4, Błażej Rabe – 3, Bartosz Taraszkiewicz – 2, Bartosz Grochowina – 2, Łukasz Kaczmarek - 1, Bartłomiej Sołtysiak - 1