Medale karate

Medale karate - Zdjęcie główne

Pięć medali zdobyła dziesięcioosobowa reprezentacja Pleszewskiego Klubu Karate podczas rozegranego w w Łodzi IV Grand Prix Polski. Bartłomiej Jenerowicz, rywalizujący w kumite młodzików do 45 kg, stanął na najwyższym stopniu podium. Pleszewianin szczególną niespodziankę sprawił w półfinale, pokonując 9:1 faworyzowanego reprezentanta KK Vagr Kijów, Mikhaiła Gorodeckiego. Barbara Sadowska (kumite żaczek +45 kg) tym razem wywalczyła srebrny medal, przegrywając 0:1 w dogrywce finałowej walki z Elizą Gaweł (Atemi Bielsko-Biała). Medalowy plon uzupełnili brązowymi krążkami Dawid Szymura (kumite żaków +40 kg), Adam Konowalczyk (kumite kadetów +55 kg) oraz Maciej Drążewski (kumite kadetów-63 kg). Blisko podium znaleźli się ponadto Filip Vogt, Krystian Żuchowski i Jan Szkudlarek, którzy przegrali walki o brązowe medale, kończąc zmagania na piątych pozycjach. W zawodach wystartowało około 400 zawodników z kilku krajów. Pleszewski Klub Karate zajął w klasyfikacji medalowej 17 miejsce w gronie 44 klubów. To kolejny sukces trenera Bartłomieja Sołtysiaka.