Młodzi, piękni i z sukcesami

Młodzi, piękni i z sukcesami - Zdjęcie główne

Po medalowych osiągnięciach młodzików przyszedł czas na sukcesy juniorów i juniorów młodszych. Reprezentanci LKS-u OSiR Pleszew świetnie zaprezentowali się w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski U’18 i U’20 w Lekkoatletyce.

Podczas zawodów, które odbyły się dzisiaj w Kaliszu, podopieczni trenerów Bernarda Woźniaka i Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak wywalczyli cztery medale. Anna Klӧtzel była bezkonkurencyjna w chodzie sportowym na 2000 metrów juniorek młodszych (11.28). Złoty medal zdobył także Filip Grad, który dystans 1000 metrów pokonał w czasie 2.56.10 i pokonał pozostałych juniorów młodszych. Juniorka Sandra Kurkowiak zdobyła srebrny krążek w biegu na 300 metrów (47.16). Wszyscy wymienieni są na co dzień uczniami I LO w Pleszewie. Nikola Błaszczyk (Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie) uzupełniła medalowy dorobek „brązem” w biegu na 300 metrów przez płotki juniorek młodszych (46.99). W tej samej konkurencji wystartowała ponadto gimnazjalistka z Kowalewa, Zuzanna Szczepaniak, zajmując siódmą lokatę (48.68). Tymczasem Nikola Błaszczyk pobiegła dodatkowo na dystansie 60 metrów przez płotki. Rezultat 8.37 dał jej siódmą pozycję.