Najmłodsi lekkoatleci Stali z medalami mistrzostw Wielkopolski

Najmłodsi lekkoatleci Stali z medalami mistrzostw Wielkopolski - Zdjęcie główne
Zobacz
10
zdjęć

SportSiedem medali przywieźli z Leszna najmłodsi lekkoatleci Stali Pleszew, rywalizujący w mistrzostwach Wielkopolski u’12 i u’14.

Do Leszna udała się aż 27-osobowa reprezentacja stalowców. Wszystkim młodym lekkoatletom należą się duże brawa za ambitną postawę, która przełożyła się na olbrzymią ilość rekordów życiowych.

- Były to niezwykle udane dla nas mistrzostwa, wróciliśmy do domu z siedmioma medalami, wieloma rekordami życiowymi, świetnymi wynikami i nowymi doświadczeniami – cieszyła się trenerka Patrycja Kruchowska-Wojcieszak.

Nas lekkoatleci wywalczyli siedem medali, z tego sześć w kategorii wiekowej u’12 (urodzeni w 2013 roku oraz młodsi). Nikodem Michalski dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zwyciężając w rzucie piłeczką palantową (22,5m) i w chodzie na 2000 metrów (14:54.90). Dwa krążki wywalczył także Jan Osuch. W skoku w dal zwyciężył wynikiem 4,58m, a w biegu na 60 metrów zajął drugie miejsce (8,84). Alan Antczak ustąpił w chodzie na 2000 metrów jedynie Nikodemowi, zajmując drugą pozycję, okraszoną srebrnym medalem (14:54,94). Tomasz Matyjaszczyk zajął w skoku w dal trzecią lokatę (4,33m), a niewiele zabrakło, by stanął także na podium biegu na 60 metrów. W tej konkurencji zajął ostatecznie czwarte miejsce (9,38).

W kategorii wiekowej u’14 (urodzeni w 2011 roku i młodsi) medal był jeden, w kolorze srebrnym. Wywalczył go Miłosz Adamek, który w swojej najlepszej próbie posłał oszczep na odległość 16,20m.