Opole było blisko

Opole było blisko - Zdjęcie główne

Koszykarze Open Florentyny jednym punktem pokonali w Opolu miejscowy KU AZS Politechnikę. Pleszewianie, grający dzisiaj bez Marcina Ecki, prowadzili po pierwszej kwarcie różnicą już 11 punktów. Gospodarze na początku ostatniej odsłony odrobili straty po trzypunktowym rzucie Tomasza Kubiaka (62:62). Wyrównana walka trwała już do końca. Jeszcze na niespełna minutę przed zakończeniem zawodów na tablicy wyników widniał wynik 76:74 na korzyść gospodarzy. Do remisu doprowadził Tomasz Zyber, a zwycięski punkt zdobył Sławomir Nowak, wykorzystując na sekundę przed końcową syreną pierwszy z dwóch rzutów osobistych. Punkty dla Open Florentyny: Adam Kaczmarzyk – 23 (3), Sławomir Nowak – 19, Jakub Dryjański – 12, Bartłomiej Czarkowski – 11, Jakub Szymczak – 9 (1), Tomasz Zyber – 2, Piotr Gacek – 1.