Pięć razy na podium!

Pięć razy na podium! - Zdjęcie główne

Trzy medale, w tym jeden złoty, a dodatkowo dwie lokaty na sześciostopniowym podium – to bilans występów biegaczy LKS-u OSiR Pleszew w Przełajowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, które odbyły się 3 marca w Żerkowie.

Na najwyższym stopniu podium stanął Arkadiusz Tuzimek. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie okazał się najlepszy w biegu na 1000 metrów chłopców, urodzonych w 2005 roku oraz młodszych. Brązowe medale wywalczyli Zuzanna Szczepaniak (Gimnazjum w Kowalewie; 2000 metrów juniorek młodszych) oraz Filip Grad (I LO Pleszew; 3000 metrów juniorów młodszych). Na podium ponadto stawali Kacper Banaszak (Gimnazjum Broniszewice; czwarty w biegu na 2000 metrów młodzików) oraz Wioleta Szymańska (piąta na 3000 metrów w kategorii młodzieżowiec). Swoich startów nie muszą się też wstydzić pozostali nasi reprezentanci: Jakub Kubasik (SP Kowalew), Tobiasz Bartczak (Gimnazjum Taczanów), Mikołaj Janik (Gimnazjum Broniszewice), Nikola Białas (Gimnazjum 2 Pleszew), Alicja Grzybowska (Gimnazjum Broniszewice) i Jagoda Grad (SP Koźminiec). Zespołowo LKS OSiR zajął w klasyfikacji punktowej trzecie miejsce.