Rewelacyjne występy lekkoatletów

Rewelacyjne występy lekkoatletów - Zdjęcie główne

Troje lekkoatletów LKS-u OSiR Pleszew zapewne pokochało Toruń. Na stadionie im. Grzegorza Duneckiego bili rekordy życiowe, notując w Mistrzostwach Polski U’20 w Lekkoatletyce świetne wyniki. A to jeszcze nie koniec!

Mateusz Siuda awans do finału A w sprincie zapewnił sobie rekordem życiowym 10,89. W finałowym biegu kolejny raz pobił „życiówkę” (10,83) i zajął szóste miejsce. Wywalczył tym samym w Systemie Sportu Młodzieżowego 8 punktów. Sandra Kurkowiak pobiła w kwalifikacjach biegu na 400 metrów przez płotki rekord życiowy (63,30), który dał jej awans do finału A. Dobrzyczanka, będąca najmłodszą biegaczką w finałowej stawce, zajęła wynikiem 64,07 siódme miejsce. Uczennica I LO w Pleszewie nieźle spisała się także w biegu płaskim na 400 metrów, gdyż wynikiem 59,28 wywalczyła kwalifikację do finału B. Zajęła w nim siódme miejsce (59,54) i łącznie w SSM zdobyła 9 punktów. Weronika Kaźmierczak przystępowała do biegu na 2000 metrów z przeszkodami z piątym w tym sezonie czasem w gronie juniorek (7:24,54). W Toruniu osiągnęła zbliżony rezultat (7:24,84), który dał jej 8 miejsce, premiowane 7 punktami. Jutro Weronika pobiegnie na 1500m, a Mateusz wystartuje w finale A na 200m. W eliminacjach pobił, a jakże, rekord życiowy (22,25).