Siła w obronie

Siła w obronie - Zdjęcie główne

Trener Dusan Radovic od początku swojej pracy w Pleszewie postawił na skuteczną grę w obronie. W sobotę jego drużyna po raz trzeci w tym sezonie straciła mniej niż 50 punktów. Gospodarze pierwszy raz trafili piłką do kosza dopiero po pięciu minutach gry, gdy na tablicy wyników było już 8:0 dla pleszewian. Później dzięki niezłej obronie strefowej niebezpiecznie niwelowali dystans punktowy (16:17 i 36:38), ale na prowadzenie nie wyszli ani razu. Po trzech kwartach było jednak tylko 42:38 dla Open Florentyny. Sytuację uspokoiły dwie kolejne „trójki” Adama Kaczmarzyka oraz skuteczne rzuty Sławomira Nowaka, po których przewaga pleszewskiego zespołu wzrosła do 10 oczek (52:42). Najwartościowszym zawodnikiem w szeregach lidera II ligi okazał się tym razem Jakub Dryjański (eval 22). To on na trzy sekundy przed końcem zawodów trafił zza linii 6,75m, wyprowadzając swoją ekipę na najwyższą tego wieczoru przewagę 62:49. Takim też wynikiem zakończył się pojedynek w Bytomiu. Kolejnym rywalem Open Florentyny będzie Alba Chorzów, a mecz odbędzie się w sali „jedynki” w najbliższą sobotę o godz. 18:00. (ph)

KK A-BILD Bytom – OPEN FLORENTYNA Pleszew 49:62 (13:16, 14:18, 11:8, 11:20)

PUNKTY:Open Florentyna Pleszew: J. Dryjański – 19 (1), M. Ecka – 13, S. Nowak – 9, A. Kaczmarzyk – 8 (2), P. Gacek – 8, P. Stankiewicz – 2, B. Czarkowski – 2, T. Zyber – 0; najwięcej dla KK A-Bild Bytom: M. Strużyna – 16 (2)