Udane występy taekwondzistów

Udane występy taekwondzistów - Zdjęcie główne

Dwa złote medale przywieźli reprezentanci UKS-u Taekwondo Pleszew z Międzynarodowego Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim „Olsztyn Cup”.

Bartosz Stephan zwyciężył w kategorii juniorów do 59 kg, a w drodze „po złoto” wygrał przed czasem na punkty (16:3) z Mateuszem Krawczykiem (AZS OS Poznań), 13:4 z Szymonem Grabowskim (Start Olsztyn) i w finale 9:3 z Szymonem Pluskotą (Fighters Mosina). Michalina Czerwińska od razu stanęła do finału kategorii młodziczek do 57 kg, pokonując w nim Rozalię Mikielską (LUKS Hidori Olecko) 13:5. W Olsztynie wystąpiło ponadto dwóch innych zawodników pleszewskiego klubu. Patryk Tomczyk sklasyfikowany został w grupie 16 młodzików (kategoria wagowa do 36 kg) na piątej pozycji. Do ćwierćfinału awansował, pokonując Wiktora Kędziorę (Andros Puławy), a drogę do medalu zamknął mu Jan Stefaniak (Szakal Jeżyce). Aż 29 uczestników zgromadziła kategoria kadetów do 41 kg, w której rywalizował Mariusz Adamkiewicz. Pleszewianin wygrał na początek 2:1 z Kacprem Szkudlarzem (Start Olsztyn), a później minimalnie uległ 7:8 Filipowi Tomyślakowi (Sokół Kościan).