Wojewódzkie finały Igrzysk

Wojewódzkie finały Igrzysk - Zdjęcie główne

Święta Bożego Narodzenia poprzedzone zostały dwoma finałami XVIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których uczestniczyły uczennice z dwóch szkół pleszewskiego powiatu.

W poniedziałek, 19 grudnia, w wojewódzkim finale „Gimnazjady” zagrały uczennice Gimnazjum w Gizałkach. Majka Majdecka i Ewa Mazurek spisały się na medal. Srebrny medal, bo krążki właśnie takiego koloru podopieczne trenera Andrzeja Poźniaka przywiozły z Krzyża Wielkopolskiego. Od początku grały rewelacyjnie, pokonując w eliminacjach grupowych po 3:0 gimnazjalistki z Czajkowa, Trzemeszna i Kiszkowa. W ćwierćfinale wygrały również 3:0 z rywalkami ze Strzałkowa, a w półfinale zwyciężyły 3:1 reprezentantki Gimnazjum nr 3 w Obornikach. W finale uległy 0:3 zawodniczkom z Gimnazjum nr 2 w Luboniu, ale po zaciętej walce. Zebranych szczególnie rozgrzało starcie Majki z faworyzowaną Zuzanną Sułek. Unihokeistki z Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie wyjechały do odległego Zbąszynia, w którym dzisiaj rywalizowały w wojewódzkim finale „Licealiady”. Podopieczne Joanny Sołtysiak uplasowały się na piątym miejscu.