XVII Bieg Mikołajczykowski

XVII Bieg Mikołajczykowski - Zdjęcie główne

16 startów na dystansach od 400 do 1200 metrów złożyło się na całość XVII Biegu Mikołajczykowskiego, który odbył się dzisiaj w Dobrzycy.

W zawodach wystartowali głównie uczniowie ze szkół Ziemi Pleszewskiej, choć nie zabrakło też uczestników z powiatów ościennych. Czołowe szóstki w poszczególnych biegach uhonorowane zostały dyplomami, a najlepsze trójki otrzymały medale i nagrody rzeczowe. Prowadzona była klasyfikacja zespołowa. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła młodzież z Dobrzycy, wyprzedzając SP w Czerminie i SP w Kowalewie. W kategorii gimnazjów dobrzyczanie ustąpili pola uczniom z Broniszewic, a trzecia lokata przypadła gimnazjalistom z Chocza (222). Wśród placówek ponadgimnazjalnych podobnie, jak przed rokiem, najlepszy był ZST w Pleszewie, na drugim miejscu sklasyfikowano I LO w Pleszewie, a lokata numer trzy przypadła biegaczom z pleszewskiego ZSUG-u. Biegi uliczne poprzedzone zostały XVII Ogólnopolskim Wyścigiem Kolarskim im. Stanisława Mikołajczyka. Obie imprezy przedzielone zostało uroczystym otwarciem, którego dokonał starosta pleszewski Maciej Wasielewski. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Dobrzycy, Katarzyna Kaczmarek, odczytała apel olimpijski, a znicz przy pomniku Stanisława Mikołajczyka zapalili Zuzanna Marciniak i Andrzej Kurek. Ogień tym razem przybył aż z Ostrowa Wlkp., przyniesiony przez sztafetę z Terenowego Klubu Olimpijczyka w Wysocku Wielkim. Wyniki indywidualne biegów we wtorkowym "Życiu Pleszewa".