Zadecyduje trzeci mecz

Zadecyduje trzeci mecz - Zdjęcie główne

AZS AGH Kraków, który dwukrotnie rozgromił Daas Basket Hills Bielsko Biała (112:48, 114:67) czeka na swojego rywala w kolejnej rundzie play-off drugoligowych rozgrywek. Będzie nim albo Kosz Pleszew, albo ostrowska Stal. Zadecyduje o tym trzeci mecz, który odbędzie się w Ostrowie Wlkp. w najbliższą środę.

Do składu pleszewskiej drużyny powrócił Alan Urbaniak i Kosz przy wydatnej pomocy swojego kapitana wyrównał stan rywalizacji na 1:1. Na parkiecie Sali Sportowej w Pleszewie ograł zespół Mikołaja Czai różnicą 18 punktów. – Przystąpiliśmy do meczu mocno skoncentrowani i szybko objęliśmy prowadzeni 13:4. Niestety, w naszych szeregach wkradło się rozprężenie i rywale odrobili straty. W przerwie po I kwarcie powiedzieliśmy sobie, że musimy grać swoje i w rezultacie po pierwszej połowie wygrywaliśmy już różnicą 10 punktów. Później kontrolowaliśmy wynik. Poskutkowała zmiana gry na pick’and’roll – powiedział Kasper Smektała, trener Kosza. Naszej drużynie znów nie udało się zatrzymać Łukasza Wojciechowskiego, który zdobył aż 28 punktów, z tego 15 rzutami zza linii 6,75m. I to jedyny mankament sobotniego meczu. Byliśmy lepsi i w zbiórkach (32:25), i w skuteczności oddawanych rzutów (60%:46,7%). W 22’ Artur Mrówczyński zdobył swój pięćsetny punkt w II-ligowych rozgrywkach tego sezonu. A jak będzie w środę w Ostrowie Wlkp.? – Szanse oceniam 50 na 50. Zadecyduje dyspozycja rzutowa dnia – ocenił Kasper Smektała.

KOSZ PLESZEW – STAL OSTRÓW WLKP. 90:72 (21:23, 26:14, 20:13, 23:22)

KS Kosz Pleszew: Artur Mrówczyński – 24 (3), Alan Urbaniak – 20 (4), Przemysław Galewski – 10, Rafał Kikowski – 9 (1), Paweł Lasota – 8, Mikołaj Serbakowski – 7, Paweł Mowlik – 6, Mateusz Zimny – 4, Szymon Dekiert – 2

Stal Kosz Ostrów Wlkp.: Łukasz Wojciechowski – 28 (5), Patryk Marek – 13, Tomasz Zyber – 11, Mikołaj Spała – 10, Piotr Ziółkowski – 4, Konrad Glapa – 4, Szymon Rosik - 2