Zagrali z PBG

Zagrali z PBG - Zdjęcie główne

Jak się uczyć, to od lepszych. Koszykarze Open Florentyny rozegrali dzisiaj w Gołuchowie towarzyski mecz z PBG Basket Poznań, występującym w ekstraklasie. Pleszewianie przez pierwsze dwie kwarty toczyli z zespołem z Poznania wyrównany mecz. Na początku drugiej kwarty po „trójkach” Jakuba Szymczaka i Rafała Kikowskiego prowadzili nawet 29:25, by po dwóch odsłonach przegrywać tylko jednym punktem (40:41). W trzeciej kwarcie reprezentanci PBG przyśpieszyli grę i zagrali pressingiem, szybko „odjeżdżając” na spory, punktowy dystans. Ostatecznie zwyciężyli naszą drużynę różnicą 25 oczek. (ph)

OPEN FLORENTYNA PLESZEW – PBG BASKET POZNAŃ 64:89 (23:25, 17:16, 9:28, 15:20)

PUNKTY DLA OPEN FLORENTYNY: Marcin Ecka – 12, Sławomir Nowak – 11, Tomasz Zyber – 10, Adam Kaczmarzyk – 7, Jakub Dryjański – 6, Paweł Gacek – 5, Rafał Kikowski – 5, Jakub Szymczak – 5, Bartłomiej Czarkowski – 3, Bartosz Gawroński – 0, Marcin Spiralski - 0