Reklama

Afera w szkole w Marszewie. Prokuratura sprawdza, czy nauczyciel dopuścił się molestowania. Jest komentarz ministerstwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Afera w szkole w Marszewie. Prokuratura sprawdza, czy nauczyciel dopuścił się molestowania. Jest komentarz ministerstwa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura sprawdza, czy nauczyciel z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie dopuścił się molestowania. Jak sprawę komentuje ministerstwo? Mamy odpowiedź.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, do Prokuratury Rejonowej w Pleszewie wpłynęło doniesienie, dotyczące jednego z nauczycieli pracujących w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie.

Według zawiadomienia pedagog miał dopuścić się popełnienia „przestępstw innej czynności seksualnej na szkodę małoletnich powyżej lat 15”. Nie postawiono mu jednak zarzutów.

- Zawiadomienie, które wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Pleszewie, podlega teraz procesowej weryfikacji, zgodnie z obowiązującą procedurą. Dopiero po niej dokonana zostanie ocena zdarzenia - mówił Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. 

Pleszewska prokuratura gromadzi obecnie materiał dowodowy w sprawie, a śledczy nie chcą udzielać na tym etapie szerszych informacji. 

Ministerstwo: była rozmowa dyscyplinująca w roku 2019

Co odnośnie sytuacji w Marszewie mówi ministerstwo rolnictwa, któremu podlega zespół szkół w Maszewie? 

Okazuje się, że resort już kilka lat temu powziął informację o niewłaściwym zachowaniu nauczyciela, którego dotyczy zgłoszenie do prokuratury. Ten miał „naruszyć dobro ucznia” w 2019 roku. 

- Dyrektor ZSCKR w Marszewie poinformowała, że w roku 2019 z nauczycielem została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca w ramach nadzoru pedagogicznego z powodu naruszenia dobra ucznia - przekazuje "Życiu Pleszewa" Dariusz Mamiński z wydziału prasowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Grażyna Borkowska, dyrektor ZSCKR, zgłosiła tę sprawę do Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli przy Wojewodzie Wielkopolskim - o czym poinformowała ministerstwo. 

- Rzecznik po rozpoznaniu sprawy nie wszczął postępowania dyscyplinarnego - tłumaczy Dariusz Mamiński.

Był to jedyny przypadek, kiedy resort został poinformowany o niewłaściwym zachowaniu pedagoga.  

- Organ prowadzący (ministerstwo - dop.red.), poza informacją przesłaną przez dyrektora ZSCKR w Marszewie w roku 2019, nie miał informacji dotyczących nieodpowiedniego zachowania nauczyciela - przekazał Mamiński.

Co dzieje się teraz z nauczycielem, którego dotyczyło zgłoszenie? Przedstawiciel resortu poinformował nas, że ten korzysta obecnie - do 10 marca - ze zwolnienia lekarskiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy