Reklama

Aleja lipowa w Gołuchowie wypięknieje. Właśnie ruszyły prace [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aleja lipowa na ul. Czartoryskich w Gołuchowie od dawna wymagała pielęgnacji. Alarmowali o tym i mieszkańcy i miejscowi radni.

Problem z pielęgnacją drzew na ul. Czartoryskich w Gołuchowie nie jest nowy. Wielokrotnie apelowała o to m.in. radna Agnieszka Rupiczak.

- Chodzi o oczyszczenie drzew z jemioły oraz wycięcie suchych gałęzi, a także wycięcie drzewa przy bloku SKR-owskim, które znajduje się niedaleko słupa energetycznego. Czy naprawdę musi wydarzyć się jakaś tragedia, aby te drzewa zostały uporządkowane?  – pytała jakiś czas temu radna.

Kilka dni później przez powiat pleszewski przeszła wichura, która wyrządziła spore szkody m.in. właśnie na  ul. Czartoryskich w Gołuchowie. Konieczna była wówczas interwencja strażaków. Jedno z  rosnących tam drzew zagrażało pobliskiemu budynkowi oraz linii energetycznej.

Sprawą obiecał się zająć wówczas Zarząd Dróg Powiatowych.

- Na samej ul. Czartoryskich mamy ponad 70 sztuk drzew. Zabiegi sanitarno-pielęgnacyjne to są ogromne koszty. Musi być specjalistyczny sprzęt, pracownicy, zabezpieczony teren. Jedno drzewo to koszt ok. 500 zł plus VAT. Dlatego nie jesteśmy w stanie od razu zrobić wszystkich drzew, ale sukcesywnie postaramy się w tym roku pewne zabiegi wykonać na tej ulicy – zapewniała nas Halina Meller, szefowa Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie.

I słowa dotrzymała. 10 sierpnia  starosta Maciej Wasielewski podpisał umowę z Zakładem P.U.H. „PINUS” Mateusz Olszanowski z siedzibą w Lenartowicach na wykonanie pielęgnacji drzew pomnikowych rosnących wzdłuż drogi powiatowej nr 4345P relacji Gołuchów-Kucharki. 

- Na zadanie powiat pleszewski w 60% pozyskał środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na przedsięwzięcia związane z ochroną bioróżnorodności i świadczeniami ekosystemowymi w 2022 roku – informują powiatowe służby drogowe.  

W ramach zadania przeprowadzone zostaną prace przyrodniczo-pielęgnacyjno-sanitarne na 180 drzewach z gatunku lipa drobnolistna, rosnących w pasie drogowym drogi powiatowej Gołuchów-Kucharki, w tym również na ulicy Czartoryskich w Gołuchowie. Prace własnie ruszyły. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy