Reklama

Compact Lab Pleszew. Co z budową nowego centrum i hotelu? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co z budową Compact Lab Pleszew - czyli wielomilionową inwestycją, która planowana jest u zbiegu ulic Ogrodowej i Kolejowej w Pleszewie?

Wielki inkubator przedsiębiorczości oraz aktywności społecznej a także hotel z 39 pokojami i salami konferencyjnymi. Tak ma wyglądać planowana w mieście wielka inwestycja - o nazwie Compact Lab Pleszew, która zakłada budowę nowego budynku u zbiegu ulic Ogrodowej i Kolejowej.

Compact Lab Pleszew. Nowy hotel i inkubator przedsiębiorczości w Pleszewie

Przypomnijmy: o koncepcji pisaliśmy w czerwcu tego roku - inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach "Polskiego Ładu". Koszt zadania - na razie mocno szacunkowy - to ok. 11 mln zł.

Tak naprawdę jednak szczegóły związane z budową Compact Lab Pleszew powinniśmy poznać po stworzeniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Jak pisaliśmy w lipcu, zgodnie z wynikiem postępowania, wspomnianą dokumentację stworzy Biuro Obsługi Architektonicznej „Archi-Graf” z siedzibą w Pile - planowany koszt to ok. 243 tys. zł.

Compact Lab Pleszew - Wielofunkcyjne Centrum Rozwoju

Podczas jednej z ostatnich sesji rady miasta w Pleszewie radni przegłosowali uchwałę - w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ulic Kolejowej i Ogrodowej, czyli miejsca, gdzie wspomniana inwestycja ma powstać. O co konkretnie chodzi? 

- Były pewne rzeczy, które trzeba w planie zmienić, by planowany budynek nabrał kształtu, jaki chcemy, m.in. w sprawie zieleni, powierzchni zabudowy i odległości od ul. Ogrodowej, która jest teraz drogą gminną. Można więc przysunąć budynek bliżej drogi, odsuwając od zabudowy mieszkaniowej - referował podczas sesji rady wiceburmistrz Pleszewa, Andrzej Jędruszek.

Warto dodać, że budynek ma komponować się z innymi sąsiadującymi i zrewitalizowanymi tu obiektami - czyli biblioteką i Zajezdnią Kultury. W środku znajdzie się m.in. hotel, który pomieści ok. 80 gości.

- Hotel będzie jednak tylko częścią towarzyszącą, głównym obszarem działalności będzie inkubator społeczno-gospodarczy, wspólna przestrzeń coworkingowa na potrzeby aktywności społeczno-gospodarczej - informuje burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

Compact Lab Pleszew - projekt w 2023 

Jak dodaje burmistrz, szczegóły odnośnie inwestycji - w tym bardziej rzeczywiste plany kosztów - poznamy na początku 2023 roku.

- Na początku nowego roku będzie gotowy projekt budowlany - z kosztorysem i pozwoleniem na budowę. Szacunkowe koszty dofinansowania to ok. 50 proc. - wyjaśniał podczas sesji rady burmistrz Arkadiusz Ptak.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy