Czarni obronią się przed barażami?

Czarni obronią się przed barażami? - Zdjęcie główne

Wiadomości

Czarni Dobrzyca, Sulmirczyk Sulmierzyce czy CKS Zbiersk? Która z tych drużyn będzie zmuszona zagrać w barażach o pozostanie w A-klasie? Przedostatnie rozdanie nie było korzystne dla dobrzyczan.

Czarni tylko zremisowali z Prosną Kalisz, choć po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało. Damian Baran wykorzystał podania od Szymona Zydorka i Piotra Ulki, dlatego w 17. minucie meczu było już 2:0. Ustrzelił dublet, a mógł hat-trick, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. To nie był dzień Remigiusza Prusaka, który w pierwszej połowie spudłował do praktycznie pustej bramki, a po przerwie dwa razy chybił w sytuacjach „sam na sam” z kaliskim bramkarzem. Po innym jego uderzeniu jeden z kaliskich obrońców wybił piłkę z bramki głową. To musiało się zemścić. Na początku drugiej połowy Kacper Gieszczyński zdobył kontaktowego gola, ale najgorsze dopiero nadeszło. W 80’ Szymon Zydorek sfaulował w obrębie „szesnastki” Marcina Czajczyńskiego. Sam poszkodowany wykorzystał rzut karny i spotkanie zakończyło się remisem 2:2, który stawia dobrzyczan w bardzo trudnej sytuacji.