Reklama

Mieszkańcy: - Ta droga to koszmar! Auta toną w błocie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Ogromne błoto nie pozwalające normalnie przejechać, zachlapane szyby i karoseria po ostatecznym pokonaniu trasy autem oraz potężne dziury na każdym kroku... Tak wygląda na co dzień poruszanie się drogą do Cegielni – znajdującej się na działce należącej do gminy Dobrzyca. Mieszkańcy gospodarstw w tym rejonie proszą o remont.

O tym, jak wygląda dziś trasa, poinformowali nas sami mieszkańcy tego rejonu.

Zły stan drogi w rejonie Cegielni

- Ta droga jest koszmarnym stanie! Tu naprawdę trudno się poruszać, a nasze auta spływają po każdej podróży błotem  – pokazuje jedna z mieszkanek Cegielni, niewielkiej wsi w gminie Koźmin Wielkopolski, graniczącej z miejscowością Polskie Olędry w gminie Dobrzyca. 

Wspomniana trasa rzeczywiście wygląda fatalnie.

– Tu jest dziura obok dziury – i to sporych wielkości, które bardzo utrudniają poruszanie się po trasie samochodami – mówi wprost mieszkanka, która skontaktowała się z „Życiem Pleszewa”.

Najgorzej jest po deszczu lub w momencie, gdy przychodzą roztopy. Wówczas po każdym przejeździe szyby pojazdów dosłownie spływają błotem…

Wieś w gminie Koźmin Wlkp., działka należąca do gminy Dobrzyca...

Sytuacja nie jest tutaj łatwa, ponieważ dotyczy poniekąd dwóch samorządów – sama wieś administracyjnie należy do gminy Koźmin Wielkopolski, jednak działka nr 219, przez którą przebiega droga – stanowi już własność gminy Dobrzyca.

W roku 2020 przeprowadzono tu roboty – główny ciężar kosztów poniosła wówczas gmina Koźmin Wlkp., która przeznaczyła na modernizację ok. 70 tys. zł (chodziło o remont w technologii tłuczniowej).

Mieszkańcy wsi, do której prowadzi droga, zaznaczają jednak, że konieczne jest kompleksowe podejście do sprawy – ponieważ trasa ulega ciągłej degradacji. Niedawno wystosowali oficjalne pismo do burmistrza – odnośnie remontu drogi należącej do gminy Dobrzyca. 

Oto treść wspomnianego pisma:

W związku ze złym stanem technicznym nawierzchni drogi gminnej położonej na działce nr 219 będącej własnością Gminy Dobrzyca my, niżej podpisani mieszkańcy uprzejmie prosimy o ujęcie ww. drogi w bieżących pracach remontowych i doprowadzenie nawierzchni do odpowiedniego stanu technicznego. W chwili obecnej droga posiada liczne uszkodzenia i nierówności, które uniemożliwiają bezpieczny przejazd, nawet z małą prędkością. Należy podkreślić iż w roku 2020 został przeprowadzony gruntowny remont tej nawierzchni w technologii tłuczniowej. Główny ciężar kosztów realizacji zadania poniosła Gmina Koźmin Wielkopolski natomiast właściciel drogi partycypował w kosztach w wysokości ok. 8% ogólnej wartości niniejszej realizacji. Mając na uwadze położenie drogi względem otaczających ją pól oraz ukształtowanie terenu wnioskujemy o rozwiązanie degradacji tej drogi w sposób jednoznaczny poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej – można przeczytać w piśmie, które podpisało w sumie kilkanaście osób.

Kto wyremontuje drogę do Cegielni?

Co na to gmina Dobrzyca?

Niestety, burmistrz wprost odpowiada, że obecny stan finansów samorządu nie pozwala na kompleksowy remont. 

- Z uwagi na ograniczone możliwości finansowe gminy aktualnie nie planuje się budowy wyżej wymienionej drogi o nawierzchni bitumicznej – odpowiada mieszkańcom burmistrz Dobrzycy  Jarosław Pietrzak.

Póki co mogą liczyć na bieżące prace remontowe – w ramach corocznych prac przeprowadzanych po zimie.

- Remont drogi zostanie wykonany w okresie wiosenno-letnim – zapowiada włodarz Dobrzycy.

Sami mieszkańcy zaznaczają, że to sprawy z pewnością nie załatwia - i problem będzie powracał.

- Tu potrzebne jest kompleksowe rozwiązanie - mówią z żalem na koniec ludzie.

A JAK WYGLĄDAJĄ NAJGORSZE TRASY W WASZYCH MIEJSCOWOŚCIACH? ZAPRASZAMY DO KOMENTARZY

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy