Reklama

Remont tej drogi może kosztować 15 mln zł! Starostwo ma w planach przebudowę trasy Galew - Dobrzyca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Remont tej drogi może kosztować 15 mln zł! Starostwo ma w planach przebudowę trasy Galew - Dobrzyca - Zdjęcie główne

Starostwo ma w planach remont trasy Galew - Dobrzyca

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niemal 15 mln zł – to obecnie szacowany koszt przebudowy trasy powiatowej Galew – Dobrzyca. Ambitne plany zależą jednak od pozyskania dofinansowania.

Nowa droga i ścieżka rowerowa na odcinku niemal 6 kilometrów – takie ambitne plany mają władze starostwa odnośnie drogi nr 5143P na trasie Galew - Dobrzyca.  Jeśli się uda – będzie to największa  inwestycja drogowa w powiecie pleszewskim realizowana od wielu lat. 

Remont drogi powiatowej Dobrzyca - Galew

Ambitne plany zapisano już wstępnie w budżecie na rok 2023 – wszystko jednak oczywiście zależy od pozyskania na ten cel dofinansowania. A dość wspomnieć, że mowa jest w sumie o, bagatela, 14 mln 997 tys. zł na realizację prac, które zaplanowano na dwa lata.

Przypomnijmy: plany odnośnie przebudowy tej drogi są gotowe już od dłuższego czasu, starostwo posiada także pełną dokumentację.

- W sumie mówimy o odcinku na długości ok. 5,8 km – od samego skrzyżowania przy ul. Koźmińskiej w Dobrzycy - aż do granicy z powiatem krotoszyńskim - wyjaśniała już wcześniej „Życiu Pleszewa” Halina Meller, szefowa Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie.

Inwestycja jest bardzo ambitna, jej rozmiar powoduje, że urzędnicy postanowili podzielić ją na dwa lata. Tymczasem warto przypomnieć, że założenia projektu zakładają kompleksowe podejście do tematu - jeśli się uda to z inwestycji ucieszą się nie tylko kierowcy, ale także rowerzyści.

- W ramach zadania ma zostać wykonana nawierzchnia i ścieżka rowerowa na całej długości – tłumaczyła Halina Meller. 

Według aktualnych założeń, starostwo chce pozyskać pieniądze w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W sumie chodzi o starania o niemal 12 mln zł (z podziałem na ok. 5,9 mln zł w roku 2023 i ponad 6 mln zł w roku 2024).

Reszta pieniędzy na tę inwestycję ma pochodzić z środków własnych powiatu (ponad milion złotych w roku 2023 – co zapisano w planach budżetu - i ponad milion w roku 2024) oraz pomocy finansowej z gminy Dobrzyca (ponad 400 tys. w roku 2023 i w roku 2024).

ZOBACZ WIDEO:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy