Reklama

Ulica Klonów i trasa powiatowa Dobrzyca - Polskie Olędry zostały oficjalnie otwarte [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Dobrzycy odbyło się dziś symboliczne otwarcie dwóch wyremontowanych dróg: gminnej ul. Klonów oraz powiatowej trasy na odcinku Dobrzyca - Polskie Olędry. Inwestycje - w sumie za kilka milionów złotych - możliwe były dzięki rządowemu wsparciu, stąd na przecięciu wstęgi nie brakowało reprezentantów partii rządzącej.

Przypomnijmy: wspomniane drogi zostały oddane do użytku wcześniej, pisaliśmy o nich szerzej na łamach "Życia Pleszewa" i zpleszewa.pl - odnowioną gminną ul. Klonów mieszkańcy mogą poruszać się już od czerwca, a remont trasy powiatowej na odcinku Dobrzyca - Polskie Olędry został oddany do użytku na początku listopada.

W poniedziałek (28 listopada) odbyło się oficjalne, symboliczne zakończenie inwestycji - poprzez przecięcie wstęgi.

Otwarcie dwóch dróg w gminie Dobrzyca

Na otwarciu odnowionych tras nie zabrakło wielu gości - poza przedstawicielami władz samorządowych - miasta i powiatu - przybyli także przedstawiciele partii rządzącej - Prawa i Sprawiedliwości. Jak bowiem podkreślano, obydwie inwestycje nie byłyby możliwe, a przynajmniej nie w takim zakresie, gdyby nie rządowe wsparcie.

- Gdyby nie rządowe wsparcie, pomoc parlamentarzystów, na pewno ciężko byłoby zrealizować takie inwestycje własnymi środkami - mówił Jarosław Pietrzak, burmistrz Dobrzycy.

Jak dodawał, ulica Klonów to "ważna droga dla całego społeczeństwa dobrzyckiego". Jej przebudowa kosztowała ok. 1 mln 677 tys. zł, a samo dofinansowanie sięgało niemal 1,6 mln zł.

- To kontynuacja nowej drogi, biegnącej od południowej części Dobrzycy, dzięki niej zrobiła sie nam fajna, szeroka obwodnica, odciążyliśmy rynek. Czekamy jeszcze za rondem na ul. Krotoszyńskiej, ale wiem, że pan starosta poczynił już w tej sprawie pewne kroki, związane z projektem. Dobrzyca nam wypięknieje - dzięki tym środkom. Prawie 1,6 mln zł wsparcia zostało wykorzystane w sposób prawidłowy, ulica jest szersza o metr, co pozwala też na bezpieczniejszy przejazd - mówił podczas oficjalnego otwarcia burmistrz Jarosław Pietrzak.

Będzie nowe rondo w Dobrzycy?

Starosta pleszewski Maciej Wasielewski również dziękował za pomoc finansową, przy przebudowie drogi Dobrzyca - Polskie Olędry. Przypomnijmy: koszt tego remont to ok. 3,2 mln zł, a dofinansowanie sięgało ok. 2,5 mln zł.

- Droga została poszerzona do 6 metrów, powstała piękna ścieżka rowerowa oddzielona pasem zieleni. Wsparcie, jakie otrzymaliśmy sięgało ok. 80 proc. całej inwestycji - z pewnością gdyby nie pomoc m.in. naszych posłów, nie byłoby możliwe zrealizowanie takiej inwestycji, a na pewno nie w takim standardzie - mówił starosta Maciej Wasielewski.

Jak dodawał, w planie są dalsze działania w Dobrzycy - związane właśnie z budową ronda w rejonie "styku" Krotoszyńskiej i Klonów.

- Mamy złożone już kolejne wnioski do rządowego programu - mówił starosta pleszewski.

18 mln zł z rządu trafiło do gminy Dobrzyca

Posłowie, którzy przybyli na otwarcie dróg w Dobrzycy, podkreślali, że ważne jest "wspieranie dobrych rozwiązań" w samorządach.

- Poprawiamy stan polskich dróg, ich bezpieczeństwo. To jeden z ważnych elementów działań rządu Prawa i Sprawiedliwości, staramy się też jako zespół parlamentarzystów z okręgu leszczyńsko-kaliskiego wspierać dobre rozwiązania - mówił poseł Jan Mosiński, dziękując przy okazji także samemu sołectwu za "inspirację" do działań na dole.

Posłanka Katarzyna Sójka wyliczała z kolei, jakie środki w ostatnim czasie trafiły do naszych samorządów.

- W ostatnich dwóch latach do powiatu pleszewskiego trafiło z dofinansowań rządowych ponad 37 mln zł, a do samej gminy Dobrzyca ponad 18 mln zł. To bardzo duże wsparcie, które, przede wszystkim, trafia do samych mieszkańców, którzy z niego korzystają. To też przykład dobrej współpracy - mówiła Katarzyna Sójka.

Na miejscu obecni byli także reprezentanci posła Jana Dziedziczaka oraz europosłanki Andżeliki Możdżanowskiej.

- Cieszy bardzo fakt, że te środki rządowe trafiają do małych miejscowości, do mniejszych społeczności - wszystko to w ramach prowadzonej przez rząd polityki zrównoważonego rozwoju - mówił Wincenty Nowak, przedstawiciel Jana Dziedziczaka.

Anna Lis życzyła z kolei, by z nowych dróg korzystało się jak najbezpieczniej.

- Tu, "na dole", zawsze najlepiej widać, co mieszkańcom jest potrzebne najbardziej. Życzę, by korzystało się z tych dróg jak najbezpieczniej - mówiła reprezentantka europosłanki.

Sołtys Dobrzycy nie ukrywała z kolei na koniec, że obydwie wspomniane inwestycje są z ważne dla lokalnej społeczności.

- Bardzo za niej dziękuję - mówiła sołtys Halina Olejniczak.

Po przemówieniach - symbolicznie przecięto wstęgę - wspólnie z pracownikami samorządu, którzy nadzorowali i czuwali nad inwestycjami.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy