Reklama

Wielka inwestycja w gminie Dobrzyca. W Karminku trwa budowa kanalizacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Karminku trwa budowa kanalizacji sanitarnej. To pierwszy etap wielomilionowej inwestycji, który zakłada także prace w miejscowości Trzebowa.

W Karminku w gminie Dobrzyca trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. To część wielkiej inwestycji, która zakłada w sumie kanalizację dwóch miejscowości: także Trzebowej.

Kanalizacja sanitarna w miejscowości Karminek i Trzebowa

- Wartość robót wynosi 3 936 000,00 zł brutto. Roboty są objęte dofinansowaniem w ramach programu Polski Ład - przypomina burmistrz Dobrzyca, Jarosław Pietrzak.

Przypomnijmy: to była bardzo oczekiwana inwestycja w gminie. Przygotowania do niej trwały od wielu lat, po pozyskaniu rządowego dofinansowania w marcu podpisano umowę na realizację robót.

- Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „INSTALEX” Grzegorz Sośnicki z Kalisza. Inwestycja będzie realizowana do 11 października 2023 r. W pierwszej kolejności wykonawca będzie realizował prace w miejscowości Karminek - zaznacza burmistrz Dobrzycy.

Zgodnie z plantami planowana budowa obejmie m.in. kolektor kanalizacji sanitarnej PVC ⌀200 mm o dł. 3201,5 mb, sieć kanalizacji tłocznej PEHD ⌀90mm o dł. 2049,3 mb oraz 3 szt. przepompowni ścieków.

- Dzięki tej inwestycji uda się przyłączyć do sieci kanalizacji ponad 80 gospodarstw domowych - mówili nam wcześniej już przedstawiciele urzędu w Dobrzycy.

Sam burmistrz Dobrzycy nie ukrywał z kolei także wcześniej na naszych łamach, że przez minione lata kanalizacja była priorytetem w gminie.

- Jak przychodziłem w roku 2006 mieliśmy skanalizowane 0,05 proc. gminy. Dziś jest to ponad 70 proc. Te rury zakopane w ziemi są inwestycjami, których nie widać, choć są najdroższe – komentował już wcześniej – Jarosław Pietrzak.

Przypomnijmy: w roku 2018 oddano do użytku 18 kilometrów kanalizacji, z której skorzystało ponad 1.000 mieszkańców Lutyni, Sośnicy, Fabianowa i Karmina. Gmina rozbudowała też oczyszczalnię ścieków w Dobrzycy. Prace trwały rok, w sumie wydano wtedy niemal 9 mln zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy