Reklama

Karmin, Sośnica, Izbiczno... W gminie Dobrzyca zakończył się remont dróg powiatowych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończono remont trzech dróg powiatowych w gminie Dobrzyca. Chodzi o odcinki w Karminie, Sośnicy oraz Izbicznie. Stan nawierzchni tych tras był fatalny - co niejednokrotnie zgłaszali mieszkańcy.

Trzy miejscowości, trzy kilometry oraz ponad 2 mln zł - Powiat Pleszewski zakończył niedawno trzy inwestycje drogowe, realizowane w gminie Dobrzyca.

Lepszy komfort dla kierowców Karminie

Mieszkańcy Karmina mogą od jakiegoś czasu cieszyć się z nowej trasy prowadzącej w kierunku Czarnuszki. Prace przeprowadzono na odcinku od skrzyżowania w Karminie. 

Przypomnijmy: w roku 2021 przy wspomnianej drodze - wspólnymi siłami starostwa i gminy - inwestycję, wybudowano fragment chodnika - w kierunku pobliskich zabudowań. Pozwoliło to mieszkańcom na bezpieczenie poruszanie się w stronę szkoły czy kościoła.

Teraz lepszy komfort odczują kierowcy - droga jest nowa od wspomnianego skrzyżowania do kilkudziesięciu metrów za obszarem wsi. 

- Wykonawcą inwestycji była firma Usługi Ogólnobudowlane Anna Chleboś z Granowca. Koszt przebudowy kilometra drogi w Karminie to 723 tys. zł - informuje Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy pleszewskiego starostwa.

Prawie kilometr nowej nawierzchni w Sośnicy

Z nowego odcinka drogi mogą cieszyć się także mieszkańcy Sośnicy. O rozpoczęciu prac w tej miejscowości także pisaliśmy wcześniej na naszych łamach.

Droga powiatowa przebiegająca przez wieś - w kierunku Ostrowa Wlkp. - od lat „prosiła się” o remont, ostatecznie udało się przebudować kilometrowy odcinek. W tym przypadku wykonawcą także była firma Anny Chleboś z Granowca

- Koszt przebudowy drogi w Sośnicy to 650 tys. zł - informuje Tomasz Wojtala.

Droga po remoncie także w Izbicznie

Przebudowany został już także odcinek drogi powiatowej w Izbicznie.

- Koszt przebudowy drogi wyniósł 664 tys. zł, przebudowano kilometr drogi, wykonawcą było PBH Marzyński z Jarocina - informuje rzecznik starostwa.

Jak dodaje, zakres robót w Izbicznie - ale także w Sośnicy i Karminie - obejmował budowę nowej nawierzchni asfaltowej o szerokości jezdni 5 m, ponadto pobocza utwardzono kruszywem, wykarczowano także krzaki. 

Jak dodaje rzecznik, te trzy inwestycje kosztowały 2 mln 37 tys. zł (w 70 proc. dofinansowania pochodziło z budżetu powiatu, 30 proc. dołożyła gmina Dobrzyca).

Przypomnijmy: to nie koniec inwestycji drogowych w gminie Dobrzyca, nadzorowanych przez starostwo. Trwa także przebudowa drogi na trasie Karmin - Taczanów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy