Reklama

Połamane krzaki, gałęzie i drzewo. Czytelniczka apeluje: Zróbcie tu porządek!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać - Od wichur w Dobrzycy minęły już ponad dwa miesiące, a krzewy i drzewo przy ul. Krotoszyńskiej cały czas straszą – mówi mieszkanka Dobrzycy. I prosi o interwencję.

Połamane gałęzie i drzewo przy drodze w Dobrzycy

- To wygląda po prostu fatalnie. Naderwane gałęzie, które w każdej chwili mogą znaleźć się na drodze oraz zniszczone kompletnie drzewo, które tylko straszy. Ktoś powinien zrobić w końcu porządek przy ul. Krotoszyńskiej w Dobrzycy! – apeluje jedna z naszych Czytelniczek, która zadzwoniła do redakcji.

Kobieta zaznacza, że sytuacja ciągnie się już od dłuższego czasu i miała być zgłaszana stosownym służbom.

– Tymczasem od wichur w Dobrzycy mija już tyle czasu i sprawy nie załatwiono. Przyjedźcie sami i zobaczcie – mówiła kobieta.

Rzeczywiście, przy trasie można znaleźć naderwane gałęzie na drzewach, które mogą zagrażać bezpieczeństwu - przy kolejnych silniejszych podmuchach wiatru.

Droga, której dotyczy cała sytuacja należy do powiatu pleszewskiego, dlatego opisaną sytuację zgłosiliśmy do Zarządu Dróg Powiatowych.

– Przyjedziemy, żeby na miejscu zobaczyć sprawę i stan tych drzew – zapewniła nas Halina Meler, szefowa ZDP w Pleszewie.

Warto jednak zaznaczyć, że obecnie sprawy związane z wycinkami przeciągają się tak naprawdę w całym powiecie - z niezależnych kłopotów kadrowych w starostwie. Tłumaczył to m.in. niedawno podczas zebrania osiedlowego w Pleszewie radny powiatowy Leopold Lis.

- Powiat ma do tych spraw dwie osoby, z czego jedna, właśnie z uprawnieniami, przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim - wyjaśniał radny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy