Reklama

Dobrzyca. Trwa akcja usuwania zniszczeń. Mieszkańcy i firmy pomagają ratownikom [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cały czas trwa usuwanie skutków orkanu Dudley, który przeszedł przez powiat pleszewski. Zniszczenia są ogromne, na miejscu wciąż pracują służby. Lokalna społeczność oraz firmy pomagają im - dowożąc m.in. ciepłe jedzenie. Powstała także specjalna grupa na Facebooku - gdzie oferowana jest pomoc dla osób, które ucierpiały w wyniku nawałnicy.

Dobrzyca. Trwa usuwanie zniszczeń po orkanie Dudley

Około setka uszkodzonych domów w powiecie pleszewskim to efekt nawałnicy, która 17 lutego nad ranem przeszła nad regionem. Relacjonujemy sytuację od samego rana - najgorsza sytuacja po wichurze jest w Sośnicy oraz Dobrzycy.

Dobrzyca. Pomoc mieszkańcom po nawałnicy

Przypomnijmy: jak informowały służby wojewody, poszkodowani mieszkańcy będą mogli ubiegać się o pomoc na odbudowę lub naprawę domu w wysokości do 200 tys. zł. W przypadku budynków gospodarczych - do 100 tys. zł.

- Od rana spływały wnioski o pomoc doraźną dla poszkodowanych, wszystkie, które wpłynęły do południa zostały rozpatrzone pozytywnie - i środki zostały przelane na konto gminy Dobrzyca - bedą dalej dystrybuowane. To pomoc doraźna - 6 tys. zł na najpilniejsze potrzeby. Mieszkańcy mogą wnioskować - a wiem, że pracuje już 7 zespołów - do 200 tys. zł na remont i odbudowę swoich domów. W przypadku budynków gospodarczych mogą wnioskować do 100 tys. zł. Dziękuję panu staroście i panu burmistrzowi za naprawdę wielkie zaangażowanie, by te skutki były jak najmniej dotkliwe. To cud, że tu w Dobrzycy nikt nie zginął - mówił dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Dobrzyca. Strażacy od rana walczą z usuwaniem zniszczeń po nawałnicy

Od samego początku w terenie działa ponad setka naszych strażaków, którzy cały czas pomagają mieszkańcom w usuwaniu skutków nawałnicy. W akcję ratowniczą zaangażowano w sumie kilkadziesiąt zastępów - pomoc napływa także z miejsc poza naszym powiatem.

W bezpłatną pomoc angażują się również fachowcy - m.in. przy naprawianiu dachów. Pisaliśmy o tym dziś wcześniej:

Dobrzyca. Mieszkańcy i firmy pomagają służbom

Pomoc dzielnym strażakom - m.in. w postaci ciepłych posiłków - zorganizowała już lokalna społeczność m.in. mieszkańcy pobliskiego Fabianowa. KGW Fabianów, Stowarzyszenie Nasz Fabianów oraz miejscowy sklep zorganizowali dla strażaków m.in. ciepłą zupę oraz kanapki. 

Mieszkańcy utworzyli na Facebooku grupę: Pomoc dla poszkodowanych w gm. Dobrzyca

W pomoc zaangażowała się także lokalna firma - Gastro Pleszew i Gastro Dobrzyca, która zorganizowała dla strażaków darmowe posiłki.

- Od rana dowozimy ciepłe jedzenie - przyznaje nam właściciel firmy.

Pomaga m.in. także stacja paliw Moya w Dobrzycy - która oferuje służbom ratunkowym darmową kawę oraz hot-doga.

Darmowe usługi prawne dla poszkodowanych zaoferował także adwokat Łukasz Marciniak.

Strażacy z powiatu pleszewskiego pracują bez przerwy - zmieniając się co jakiś czas. Otrzymaliśmy także pomoc z zewnątrz - do Dobrzycy przyjechali kadeci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej z Poznania. 

Dobrzyca. Zbiórka dla poszkodowanych w wyniku wichur

Kwesta na rzecz poszkodowanych organizowana będzie w szkole i przedszkolu w Dobrzycy. Zbiórke uruchomiło również Stowarzyszenie Św. Tekli. Pieniądze można wpłacać na konto: 24 8409 0001 2001 0001 1325 0001 z dopiskiem POMAGAM. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy