Reklama

Dystrybucja węgla w Pleszewie. Ile złożono wniosków na 2023 rok?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dystrybucja węgla w Pleszewie. Ile złożono wniosków na 2023 rok? - Zdjęcie główne

Trwa nabór wniosków na zakup węgla w Pleszewie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew złożyli od początku stycznia 338 wniosków na zakup węgla po preferowanej cenie - w ramach drugiego naboru. Tymczasem wciąż trwa dystrybucja opału wśród tych, którzy złożyli wnioski w roku 2022.

1.495 wniosków o zakup węgla po preferowanej cenie złożyli w sumie w roku 2022 mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew.

Przypomnijmy: od 2 stycznia 2023 roku trwa już nabór wniosków w ramach drugiej transzy.

Jak wygląda aktualnie sytuacja z dystrybucją opału? 

Ile wniosków na węgiel złożono w roku 2022 w Pleszewie?

Jak informują władze miasta, praktycznie wszystkie wnioski złożone w roku ubiegłym zostały zweryfikowane, pozostały pojedyncze przypadki.

- Na 1.495 wniosków pozytywnie rozpatrzono 1.479. Pozostałe 16 jest niezweryfikowanych do tej pory, jednak wynika to głównie z powodu braku różnych informacji, np. nie zgadza się adres zamieszkania itd. - informuje wiceburmistrz Pleszewa, Andrzej Jędruszek.

Ostatecznie, zgodnie z danymi, ubiegłoroczne zapotrzebowanie na zakup węgla po preferowanej cenie oszacowano na ok. 2.054 tony (1.267 to groszek, 787 ton to orzech).

Niestety, wciąż jest jeszcze spora liczba osób, które czekają na dostawę węgla - w ramach ubiegłorocznego wniosku.

O problemach związanych z dostawami pisaliśmy już wcześniej, zdarzały się przypadki, że transport, który wyjechał po ten cenny zimą kruszec - wracał pusty.

Jak komentują dziś władze Pleszewa, według wyliczeń rozprowadzono obecnie opał wśród ok. 73 proc. wnioskodawców. Reszta jeszcze musi chwilę poczekać.

- Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie otrzymamy kolejne 400 ton węgla, które powinny nam "zamknąć" ubiegły rok - informuje wiceburmistrz.

Ile wniosków na węgiel złożono do tej pory - na rok 2023?

Jak z kolei wygląda sytuacja w ramach wniosków z drugiej transzy, które można składać od początku stycznia?

- Do tej pory złożono 338 wniosków. Zapotrzebowanie oszacowano na ok. 459 ton - 141 ton dotyczy orzecha, 318 ton groszku - mówi Andrzej Jędruszek.

Przypomnijmy: nabór trwa do kwietnia, wnioski można składać bezpośrednio w siedzibie pleszewskiego urzędu.

Gdzie złożyć wniosek w Pleszewie na zakup węgla?

Wnioski na II transzę węgla można składać do 15 kwietnia 2023 roku w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie (pokój nr 111, tel. 62 7428 343).

Uwaga, wnioski mogą składać osoby, które nie nabyły wcześniej węgla po preferencyjnej cenie (wtedy wniosek mogą złożyć na maksymalnie 3 tony opału), a także osoby, które nabyły już węgiel po preferencyjnej cenie, jednak w ilości mniejszej niż 3 tony (wtedy można składać wniosek na zakup maksymalnie 3 ton opału odliczając ten nabyty wcześniej w gminie lub w sklepach internetowych typu PGG).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy