Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie w Dobrzycy przystąpili do egzaminu z języka polskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 24 maj 2022 09:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klas ósmych w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Dobrzycy - podobnie jak reszta ich rówieśników w całej Polsce - rozpoczęła dziś egzaminy ósmoklasisty.

24 maja uczniowie z Dobrzycy przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Dziś - i przez dwa kolejne dni - będą sprawdzać swoją wiedzę z poszczególnych przedmiotów. Na początku - z języka polskiego. Jutro czekają ich zmagania z matematyką, a w czwartek z języka obcego.

Egzamin z języka polskiego trwa 120 minut. Z matematyki 100 minut, z języka obcego 90 minut. Do czasu trwania egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut).

Przypomnijmy: egzaminu ośmioklasisty nie można nie zdać, ponieważ nie ma żadnego ustalonego progu punktowego, który należy osiągnąć podczas testu. Przystąpienie do niego jest jednak warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. A im lepiej uczeń napisze sprawdziany, tym większe są jego szanse, by dostać się do wymarzonej szkoły średniej.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy