Reklama

Gmina Dobrzyca. Blisko 80.000 zł na walkę z nałogami

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dobrzyca. Blisko 80.000 zł na walkę z nałogami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Prawie 80.000 zł w tegorocznym budżecie gminy Dobrzyca przewiduje się na walkę z nałogami. 77.275 zł zapisano na zadania związane z przeciwdziałaniem alkoholizmowi. Najwięcej środków zostanie wydanych na wynagrodzenia osobowe Koordynatora Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemu Alkoholowych – 33.000 zł. O 12.000 zł mniej przeznaczono na umowy-zlecenia ze specjalistami i nie tylko, m.in. na dyżury psychologa i prawnika. 8.000 zł z kolei przewiduje się na różnego rodzaju usługi, w tym szkolenia dla: sprzedawców napojów alkoholowych, członków GKRPA, nauczycieli, pedagogów, realizatorów szkolnych programów profilaktycznych i uczniów. Pozostałe pieniądze – 15.275 zł – zamierza się wydać m.in. na: opłacenie ZUS-u, usług telekomunikacyjnych, zakup energii, artykułów biurowych, higienicznych i spożywczych oraz ubezpieczenia komputerów w świetlicy środowiskowej.

Koszty związane z przeciwdziałaniem narkomanii mają wynieść 2.000 zł. Sfinansuje się za nie spotkania profilaktyczne i materiały dydaktyczne.

Na powyższe cele przeznacza się środki z opłat na korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Odbywa się to w ramach „Programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych na terenie gminy Dobrzyca na 2014 rok”, który dobrzyccy rajcy przyjęli na końcu listopada ubiegłego roku.

(mp)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE