Reklama

Gmina Dobrzyca. Udało się! Szkoła w Koźmińcu zostanie rozbudowana!

Opublikowano: ndz, 25 lip 2021 11:00
Autor: | Zdjęcie: arch. gminy Dobrzyca

Gmina Dobrzyca. Udało się! Szkoła w Koźmińcu zostanie rozbudowana! - Zdjęcie główne

Tak prezentuje się wizualizacja inwestycji w Koźmińcu | foto arch. gminy Dobrzyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po latach starań – w końcu się udało. Gmina Dobrzyca pozyskała ponad 1,8 mln zł z rządowego programu „Sportowa Polska”, co pozwoli na realizację marzeń mieszkańców Koźmińca – odnośnie rozbudowy miejscowej szkoły – z budową sali sportowej.

Przypomnijmy: o planowanej rozbudowie szkoły w Koźmińcu piszemy na naszych łamach już od dawna. Można napisać: od lat, bo problem ciągnie się i ciągnie, a po reformie oświaty jeszcze bardziej się nasilił. 

W ostatnich latach na ręce burmistrza i radnych trafiały w tej sprawie pisma – zarówno od władz stowarzyszenia „Nasz Koźminiec”, które prowadzi szkołę, czy rodziców uczniów – z bezpośrednią prośbą o pomoc w rozbudowie placówki.

- Chcemy się dalej rozwijać, ale zaczyna nam brakować pomieszczeń. A musimy dostosować się do wymagań ministerstwa – mówił już wcześniej na naszych łamach Przemysław Szymkowiak - dyrektor placówki w Koźmińcu.

W podobnym tonie wypowiadali się również rodzice dzieci. Jak zaznaczali, chcą, by ich pociechy miały po prostu lepsze warunki do nauki. - To w szkole spędzają większość dzieciństwa - argumentowali.

Dobrzyca. Rozbudowa szkoły w Koźmińcu

I wyliczali piętrzące się problemy. - Dzieci muszą spożywać posiłki w jednej z klas, gdzie zaraz po dzwonku odbywają się lekcje. (…) Niedługo zabraknie miejsca, by mogły zawiesić kurtki czy zostawić buty. Część dzieci uczęszcza na zajęcia terapeutyczne, które nauczyciel prowadzi w pokoju nauczycielskim, gdzie jest sekretariat i pokój dyrektora – opisywano. 

Przypomnijmy: w roku 2020 władze Dobrzycy złożyły w sumie dwa wnioski – o wsparcie inwestycji w Koźmińcu w ramach rządowego dofinansowania. Pierwszy trafił do ministerstwa sportu. Drugi wysłany był w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Niestety - obydwa wówczas przepadły, nie otrzymując rządowego wsparcia. Gmina postanowiła się jednak nie poddawać i ponownie złożyła wniosek do Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – w ramach programu „Sportowa Polska 2021”. I… udało się!

 - Po wielu próbach starania się o środki przyznano nam dofinansowanie na realizację inwestycji pn. „Budowa sali gimnastycznej z łącznikiem w miejscowości Koźminiec” – cieszy się burmistrz Jarosław Pietrzak.

Dobrzyca. Rozbudowa szkoły w Koźmińcu

Jak wylicza dofinansowanie wynosi dokładnie 1 mln 833 tys. 460 zł.

- Całkowita wartość zadania wg kosztorysu inwestorskiego wynosi z kolei 4 mln 186 tys. 355,41 zł – dodaje burmistrz.

W związku z ogromnymi kosztami, inwestycja realizowana będzie etapami. Pierwszy z nich, może rozpocząć się już w tym roku.

- Realizacja inwestycji potrwa do czerwca 2024 roku. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszone postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego – zaznacza Jarosław Pietrzak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy