Reklama

Gmina Pleszew. Dostaliśmy ponad milion złotych na kanalizację w Brzeziu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Pleszew. Dostaliśmy ponad milion złotych na kanalizację w Brzeziu - Zdjęcie główne

W pleszewskim urzędzie odbyło się oficjalne podpisanie umowy na dofinansowanie prac związanych z doprowadzeniem kanalizacji do wsi Brzezie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś – 15 stycznia – w pleszewskim urzędzie odbyło się oficjalne podpisanie umowy na dofinansowanie prac związanych z doprowadzeniem kanalizacji do Brzezia. Inwestycja jest już praktycznie gotowa. A w planie jest pełna kanalizacji wsi.

Ponad 4,7 kilometra rur, trzy przepompownie i ok. 3,7 mln złotych w tym ponad milion dofinansowania. Tak wygląda - w liczbach – inwestycja związana z doprowadzeniem kanalizacji do wsi Brzezie. Inwestycja od lat była wyczekiwana przez mieszkańców.

- Bardzo się cieszę i jestem bardzo wdzięczny - bo ta inwestycja od dawna była moim priorytetem. Starałem się o nią już w poprzedniej kadencji – mówił już na naszych łamach Jan Noskowski, rolnik oraz radny z Brzezia.

Teraz w końcu się udało

Dwa etapy kanalizacji Brzezia

Przypomnijmy: inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich nie jest może jeszcze tak efektowny i efektywny – ponieważ polegał głównie na „dociągnięciu” kilometrów rur do samej wsi, która – przypomnijmy – jest przedzielona przez drogę krajową. 

Koszt I etapu to ok. 3,7 mln złotych, z czego ponad  milion złotych stanowiło dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Oficjalne przekazanie czeku nastąpiło dziś w siedzibie urzędu w Pleszewie. Pieniądze przywiózł osobiście marszałek Krzysztof Grabowski.

Brzezie. Chcą skanalizować całą wieś

Pozostaje pytanie: co dalej? Przedsiębiorstwo Komunalne ma w planach dalsze działania – związane ze skanalizowaniem pozostałej części Brzezia. Czy uda się pozyskać na to środki? Czas pokaże.

– Jesteśmy na te prace przygotowani dokumentacyjnie. Mam nadzieję, że cel, jaki postawiliśmy sobie w tej kadencji zostanie zrealizowany i kolejna miejscowość w gminie zostanie skanalizowana – zapowiadał już wcześniej burmistrz Arkadiusz Ptak.

Remont stacji w Kuczkowie

Na koniec warto dodać, że w planie jest również zakup nowych urządzeń do stacji uzdatniana wody w Kuczkowie.

– To ostatnia stacja, którą mamy do zmodernizowania, tymi środkami rozpoczynamy wymianę najbardziej zużytych urządzeń. Na początku będzie to koszt ok. 140 tys. zł, całość prac w Kuczkowie to z kolei ok. 2 mln zł – będziemy szukać na to dofinansowania i modernizować stację w ciągu najbliższych dwóch lat – zapowiadał już wcześniej na łamach „Życia Pleszewa” Grzegorz Knappe, prezes PK w Pleszewie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy